Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ART] WĄTROBA - LEKI OSŁONOWE
Autor Wiadomość
Offline
mmunio3
Przyjaciel


172
Liczba postów:

03-01-2012
Dołączył:

Reputacja:

25
Staż treningowy [ms]:

galway
Skąd:


Grupa: Przyjaciel Forum
Post: #1
[ART] WĄTROBA - LEKI OSŁONOWE
Leki osłonowe podczas cyklów .WSPOMAGAJ ! prace swojej wątroby na Cyklu gdy stosujesz SAA, które są toksyczne (zawierające grupę 17-afla).
Jak wiadomo twoja wątroba jest mocno narażona gdy, stosujesz SAA, a w szczególności w tabletkach, więc chciałem wymienić kilka leków bez problemu dostępnych w aptekach na ochronę i regeneracje wątroby.




Essentiale Forte
- stosowany jest wspomagająco w przewlekłych chorobach wątroby o różnej etiologii oraz w stanach po uszkodzeniach wątroby spowodowanych alkoholem, substancjami toksycznymi, niektórymi lekami i innymi czynnikami. Doustnie. Dorośli: 2 kaps. 3 razy dziennie, następnie 1 kaps. 3 razy jako dawkę podtrzymujące.



Hepatil


Forma leku: granulat 5 g; tabletki 150 mg.
Zawartość substancja czynna - ornithine aspartate.
Zamienniki Leku Ornithine

Sposób działania Hepatil zawiera aminokwas ornitinę, która bierze udział w syntezie mocznika z amoniaku w wątrobie. Hepatil przespiesza procesy odtruwania w komórkach wątroby i mózgu. Preparat nie zakłóca równowagi elektrolitowej i kwasowo- zasadowej w ustroju. Wpływa na przemianę tłuszczów cukru i białka.
Zastosowanie Leczenie śpiączki wątrobowej i stanów przedśpiączkowych, zapalenia wątroby na tle alkoholizmu. Zapobiegawczo w ostrym i podostrym nadmiernym stężeniu amoniaku u chorych na marskość wątroby.
Inne leki związane ze schorzeniami Alkoholizm Śpiączka wątrobowa

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w niewydolności nerek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Hepatil stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji Hepatilem należy omówić z lekarzem.



Sylimarol
Forma leku: drażetki 35 mg; drażetki 70 mg; zawiesina 7 mg/ml.
Zawartość substancja czynna - silymarin.
Zamienniki Leku Silymarin - patrz również ostropestu owoce

Sposób działania Sylimarol działa ochronnie na wątrobę oraz słabo żółciotwórczo. Hamuje syntezę substancji, które są odpowiedzialne za odczuwanie bólu (prostaglandyn). Zmniejsza utlenianie tłuszczów. Pobudza procesy przemiany materii.
Zastosowanie Zaburzenia w czynnościach wątroby, rekonwalescencja po zapaleniu wątroby.
Wykazano, że lek działa odtruwająco w zatruciu muchomorem sromotnikowym.
Inne leki związane ze schorzeniami Alkoholizm

Działania niepożądane Brak danych na temat działań ubocznych leku.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorośli 1-2 drażetek - 3 razy dziennie; dzieci do 5 roku życia - 5-10 ml zawiesiny 2 razy dziennie, dzieci ponad 5 lat - 10 ml 3 razy dziennie


Esseliv

Wskazaniami do stosowania tabletek Esseliv są: ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym: - toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, - poalkoholowe uszkodzenia wątroby, - przewlekłe zapalenie wątroby.

Skład:

Esseliv - syn. phospholipidum essentiale

Fosfolipidy z nasion soi zawierające polinylofosfatydylocholinę 300 mg.
Substancje pomocnicze: olej sojowy, utwardzony tłuszcz, wanilina, indygotyna, tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żłóty.

Działanie:
Fosfolipidy sojowe będące estrami kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych: linowego, linolenowego i oleinowego wywierają dziaanie ochronne i regeneracyjne na komórki wątroby. Dostarczone do ustroju wbudowują się w błony komórkowe i cytoplazmatyczne komórek wątroby (hepatocytów) uszkodzonych przez czynniki hepatotoksyczne (niektóre leki, alkohol, rozpuszczalniki organiczne, toksyny drobnoustrojów, czynniki immunologiczne i alergiczne) przywracając ich prawidłowe funkcjonowanie. W wyniku tego poprawie ulega działanie receptorów błonowych, błonowych układów enzymatycznych oraz procesy transportu czynnego i biernego.
Podawanie fosfolipidów ogranicza rozwój zwłóknienia wątroby oraz zmniejsza one ilość wolnych rodników w wątrobie narażonej na działanie czynników toksycznych.
Podawanie fosfolipidów wpływa korzystnie na gospodarkę lipidową ustroju - obniża poziom cholesterolu i lipoprotein w osoczu krwi.
Fosfolipidy są wydzielane z żółcią. Preparat działa na czynną część wątroby.

Wskazania:
Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym: - toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, - poalkoholowe uszkodzenia wątroby, - przewlekłe zapalenie wątroby. Wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Dawkowanie:
Doustnie.
Jeżeli lekarz nie przepisze inaczej, początkowo stosuje się 3 razy na dobę po 2 kapsułki, aby po 3 miesiącach przejść do dawki podtrzymującej 3 razy na dobę po 1 kapsułce. Lek należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając kapsułek.



Methiovit

Forma leku: tabletki powlekane
Zawartość substancje czynne - metionina, cytrynian choliny, witaminy:B1, B2, B6, B 12, E, PP, pantotenian wapnia, kwas foliowy.


1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne:

Methioninum (Metionina) 100,0 mg
Cholini citras (Choliny cytrynian) 100,0 mg
Thiamini nitras (Witamina B1) 2,0 mg
Riboflavinum (Witamina B2) 2,0 mg
Pyridoxini hydrochloridum (Witamina B6) 2,0 mg
Cyanocobalaminum (Witamina B12) 0,7 ?g
Tocopheroli acetas (Witamina E) 3,0 mg
Nicotinamidum (Witamina PP) 6,0 mg
Calcii pantothenas (D-pantotenian wapnia) 3,0 mg
Acidum folicum (Kwas foliowy) 0,4 mg

Substancje pomocnicze:
W skład rdzenia tabletki wchodzą:
Aerosil 200, talk, Avicel PH 101, Kolidon 25, etyloceluloza, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.
W skład otoczki wchodzą: ftalan HP55, octan glicerolu, tytanu dwutlenek, lak żółty (C.I.47005), Silol F-350, polietylenoglikol 6000.
Zamienniki Leku Cytrynian choliny Foliowy kwas Metionina Pantotenian wapnia Witamina B1 Witamina B2 Witamina B6 Witamina B12 Witamina E Witamina PP - patrz także nikotynowy kwas

Sposób działania Metionina jest aminokwasem zawierającym siarkę. Występuje naturalnie w kazeinie - białku mleka. Podobnie jak cholina bierze udział w przemianie tłuszczów w organizmie. Witamina B1 ma podstawowe znaczenie w przyswajaniu cukrów. W jej braku występują stany zapalne i porażenia nerwów, zapalenie wielonerwowe i rwa kulszowa. Witamina B2 - ryboflawina odgrywa zasadniczą rolę w przyswajaniu białek oraz w prawidłowym funkcjonowaniu skóry i naskórka. Niedobór ryboflawiny wywołuje stany zapalne języka, pęknięcia skóry, pojawianie się tzw. zajadów w kącikach ust, stany zapalne błon śluzowych jamy ustnej i przewodu pokarmowego.
Pirydoksyna - witamina B6 występuje głównie w drożdżach, jest niezbędna w przemianie aminokwasów, istotna dla prawidłowego funkcjonowania skóry błon śluzowych, nerwów. Podaje się ją w napięciu przedmenstruacyjnym a także w nudnościach i wymiotach kobiet ciężarnych.
Witamina B12 jest niezbędna w prawidłowej funkcji układu krwiotwórczego. W wyniku jej niedoboru następują zaburzenia syntezy krwinek czerwonych. We krwi pojawiają się niedojrzałe postacie krwinek czerwonych, tzw. megaloblasty - stąd nazwa anemia megaloblastyczna. W braku tej witaminy pojawiają się również zaburzenia w systemie nerwowym Witamina ta jest też niezbędna do prawidłowego wykorzystania i wchłaniania kwasu foliowego.
Witamina E tokoferol chroni ustrój przed nadmiernymi procesami utleniania. Zapobiega niekorzystnemu tworzeniu się nadtlenków lipidów z nienasyconych lipidów i kwasów tłuszczowych.
Witamina PP odgrywa ważną rolę w przyspieszaniu przemiany między innymi cukru i tłuszczów w organizmie jako koenzym. przeciwdziała stanom zapalnym skóry oraz błony śluzowej.
Pantotenian wapnia spełnia ważną rolę w przemianie cukrów i tłuszczów. Znajduje on zastosowanie głównie w leczeniu stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, w chorobie wrzodowej a także w uszkodzeniach wątroby.
Kwas foliowy należy do grupy witaminy B. Jego niedobór w ustroju prowadzi do niedokrwistości megaloblastycznej.
Zastosowanie Methiovit stosowany jest w stłuszczeniu wątroby, w marskości wątroby na tle alkoholizmu, w niezakaźnym uszkodzeniu wątroby przez leki. W diecie niepełnowartościowej, w gruźlicy, w przedawkowaniu leków, w anemii na tle zatrucia ołowiem.


W skład leku Methiovit wchodzą witaminy niezbędne do przebiegu podstawowych procesów metabolicznych ustroju człowieka: uczestniczące w przemianie cukrów, białek i tłuszczów.
Jednym ze składników leku jest cholina, która bierze udział w metabolizmie tłuszczów oraz działa jako dawca grup metylowych w procesach metabolicznych. W skład leku wchodzi również metionina, pełniająca rolę w procesach metylacji i zwiększająca syntezę glutationu.

Methiovit stosuje się w:

* zapobieganiu i leczeniu niedoborów witamin, choliny i metioniny,
* leczeniu pomocniczym marskości i stłuszczenia wątroby.
Inne leki związane ze schorzeniami Alkoholizm

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać w żółtaczce zakaźnej, w śpiączce wątrobowej a także w ostrej niewydolności wątroby. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Methiovit stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji należy omówić z lekarzem.


Nie należy stosować leku Methiovit, jeśli występuje:

* nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek ze składników leku,
* niewydolność wątroby znacznego stopnia.

Zachować szczególną ostrożność stosując Methiovit
W trakcie stosowania kilku leków witaminowych lub przekraczania zalecanej dawki może dojść do hiperwitaminozy (nagromadzenia się witamin w organizmie w nadmiernej ilości).
Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.
Działania niepożądane Brak danych statystycznych na temat działań niepożądanych. Wiadomo jednak, że lek może wywołać zaburzenia przewodu pokarmowego, jak nudności, wymioty i brak apetytu.


Jak każdy lek, Methiovit może powodować działania niepożądane.
Przy przestrzeganiu zaleconego dawkowania nie należy się spodziewać specyficznych działań niepożądanych.
U osób szczególnie wrażliwych i po przekroczeniu zalecanych dawek mogą wystąpić: zaczerwienienie skóry, wysypka, rumień twarzy, pokrzywka.
Bardzo rzadko: drażliwość, bóle głowy, osłabienie, bezsenność, tachykardia (przyspieszone bicie serca).
Odnotowano również nudności, wymioty, senność.


W czasie stosowania leku może pojawić się żółte zabarwienie moczu spowodowane obecnością witaminy B2 w leku - jest to objaw prawidłowy.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Methiovit mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, także nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz.


Methiovit należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Zazwyczaj stosowane dawki to 2 do 3 tabletek powlekanych na dobę.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Methiovit jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.



Heparegen (potrzebna recepta)


Forma leku: tabletki 100 mg
Zawartość substancja czynna - kwas tiazolidynokarboksylowy

1 tabl. zawiera 100 mg kwasu tiazolidynokarboksylowego.
Zamienniki Leku Tiazolidynowy kwas

Sposób działania Hepacom ulega w wątrobie przemianie na aminokwas cysteinę. Chroni wątrobę przed szkodliwym wpływem alkoholu, toksyn bakteryjnych oraz wirusowych, a także przed szkodliwym wpływem niektórych leków. Hepacom wpływa również na przemianę tłuszczów i cholesterolu obniżając ich poziom we krwi.


Kwas tiazolidynokarboksylowy jest w wątrobie metabolizowany do cysteiny, która dzięki obecności grupy tiolowej bierze udział w procesach detoksykacji etanolu, substancji pochodzenia bakteryjnego, wirusowego, metali ciężkich i pochodnych benzenu. Działa również żółciopędnie oraz zmniejsza stężenie lipidów w osoczu.
Zastosowanie Niewydolność wątroby. Marskość wątroby. Zakaźne zapalenie wątroby. Stany zapalne wątroby po zatruciach.
Inne leki związane ze schorzeniami Cholesterol - zbyt duże stężenie

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na kwas tiazolidynokarboksylowy, a także dzieciom poniżej 6 roku życia.
Działania niepożądane Brak informacji na temat działań ubocznych.

Czasami mogą występować nudności oraz odczyny skórne.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka początkowa dla pacjentów dorosłych wynosi 400 mg na dobę w dawce podzielonej przed posiłkami. Dawka podtrzymująca wynosi 1 tabletka 2 razy dziennie. Dawkę dla dzieci ustala lekarz pediatra.


Dorośli:
2 tabl. 3 razy dziennie (przed jedzeniem) przez 4 do 8 tyg.
Dzieci od 6 do 15 rż.:
1 tabl. na 10 kg mc. dziennie w dawkach podzielonych.


Liv 52

Liv 52 pobudza czynność wątroby, działa ochronnie na wątrobę. Regeneruje uszkodzone komórki wątrobowe. Działa wspomagająco w stanach po toksycznych zatruciach wątroby i stanach rekonwalescencji.

Skład:
Himsra (Capparis spinosa) 17mg
Kasani (Cichorium intybus) 17mg
Kakamachi (Solanum nigrum) 8mg
Arjuna (Terminalia arjuna) 8mg
Kasamarda (Cassia occidentalis) 4mg
Biranjasipha (Achillea millefolium) 4mg
Jhavuka (Tamarix gallica) 4mg

Działanie:
Spożywanie Liv.52 może pomóc w regulacji poziomu enzymów i zoptymalizować przyswajanie i poprawić skuteczność działania wątroby. W składzie jest 7 ziół opracowanych przez hinduskich zielarzy 2500 lat temu. Doskonale wspomaga pracę wątroby, oczyszczanie jej z toksyn, kancerogenów. Obniża poziom bilirubiny i trójglicerydów. Leczy przewlekłe choroby - marskość, żółtaczkę. Poprawia apetyt, trawienie, likwiduje zaparcia.

Wskazania:
Pobudza czynność wątroby, działa ochronnie na wątrobę. Regeneruje uszkodzone komórki wątrobowe. Działa wspomagająco w stanach po toksycznych zatruciach wątroby i stanach rekonwalescencji.

Dawkowanie:
Dorośli: 2-3 tabletki 3-4 razy dziennie. Dzieci: 12-16 lat 1-2 tabletki 3 razy dziennie przed posiłkiem.
Spożywamy kilka tygodni lub dłużej w celu uzyskania maksymalnego efektu. Używanie naturalnych produktów powoduje stopniowe i długotrwałe rezultaty.



Livenorm

Skład Kapsułki Livenorm? zawierają standaryzowane wyciągi z trzech roślin:

Ostropestu plamistego (Sylibum marianum)
Mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale)
Karczocha zwyczajnego (Cynara scolymus)

Dawkowanie Zwykle stosuje się jedną kapsułkę dziennie.
Informacje dodatkowe Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Działanie Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, działa kompleksowo wspomagając pracę wątroby w wielu jej funkcjach.
Wyciąg z ostropestu plamistego zawiera sylimarynę, związek który wspomaga regenerację komórek wątroby.

Wyciąg z mniszka lekarskiego, pomaga w trawieniu tłuszczów, wzmagając wytwarzanie i wydzielanie żółci.

Wyciąg z karczocha zwyczajnego, zawiera związki regulujące gospodarkę cholesterolową.

Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2012 00:02 przez mmunio3.
08-01-2012 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
3
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ART] EFEDRYNA PKR_duma 0 3,659 08-01-2012 15:44
Ostatni post: PKR_duma
  [ART] Clenbuterol PKR_duma 0 3,827 04-01-2012 01:24
Ostatni post: PKR_duma
  [ART] Metanabol PKR_duma 0 3,600 02-01-2012 01:44
Ostatni post: PKR_duma
Wideo [ART] Iniekcja domięśniowa eldorado 0 4,566 25-09-2011 20:54
Ostatni post: eldorado

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości

Skocz do:



Wróć do góryWróć do forów