Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Fitness ciekawostki :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zimna woda może wzmagać apetyt

Osoby, które wybierają pływanie jako sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami, powinny trzymać się miejsc i basenów, w których nie ma lodowatej wody, jest ona natomiast lekko chłodna.

Jeżeli spędzasz czas w naprawdę lodowatej wodzie, możesz sabotować własne wysiłki związane z odchudzaniem- wykazały badania opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism.

Specjaliści obserwowali 11 dorosłych mężczyzn cierpiących na nadwagę.

Badani ćwiczyli odpowiednio w wodzie o temperaturze 22 stopni i w wodzie o temperaturze 20 stopni, a następnie odpoczywali w klimatyzowanym pokoju przez 45 minut. Wydatek energii mierzono przed, podczas i po każdym etapie badania.

Po każdym segmencie, uczestnicy eksperymentu mieli swobodny dostęp do jedzenia.

Choć wydatek energii był niemalże identyczny w ciepłej i zimnej wodzie, spożycie pokarmu wzrosło o 41% po kąpieli w zimnej wodzie. Organizm reagował zwieszonym apetytem, badani sięgali także po bardziej kaloryczne produkty.

Jeżeli korzystasz z pływalni, spróbuj zaobserwować Twoje zachowanie po powrocie do domu lub po wyjściu z szatni- jeżeli rzucasz się na jedzenie, być może woda jest zbyt chłodna. Jeżeli nie możesz wybrać pływalni w której woda jest cieplejsza, zanim wejdziesz do kuchni, weź gorący prysznic, lub odprężająca, gorąca kąpiel.
Przekierowanie