Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: skutki picia wódki ;) jak zapobiec ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiele osób interesuje temat "Alkohol , kac a trenowanie". Wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi i jakaś imprezka oraz wyskoki się zdarzają. Jak w takim wypadku postąpić, aby zachować jak najwięcej ciężko wypracowanych mięśni oraz jak zminimalizować kaca ? Oto kilka punktów, które warto wykuć. Jak wiecie alkohol wypłukuje z organizmu witaminy i odwadnia. Aby zminimalizować straty przed wyjściem wypijcie 2 litry wody, połknijcie zestaw witamin/multiwitaminę plus dodatkowo przyjmijcie 1 gram witaminy C. Pomiędzy kolejnymi piwami starajcie się pić szklankę wody a miedzy następnymi kolejkami wódki - herbatę z cytryną. To sprawi, że ubytki płynów i witamin będą mniejsze. Znajomi mogą się na was dziwnie patrzeć lub zadawać różne głupie pytania - odpowiadajcie, że dla kulturystyki jesteście w stanie zrobić wszystko :-)



No i po imprezce. Docieracie do domu, nie myślicie o niczym innym tylko o spaniu. Nie tak szybko. Chciało się szaleć, to trzeba jeszcze chwile się pomęczyć. Mała powtórka z rozrywki. Znów wypijacie 2 litry wody, oraz kolejne dwa zostawiacie w butelce przy łóżku (przebudzicie się do kibelka, to od razu uzupełnicie płyny). Znów łykacie zestaw witamin/multiwitaminę/1gram wit.C i popijacie ją białkowym szejkiem z 10 gramami glutaminy + dodatkowo kilka aminokwasów (aby uchronić się przed nocnym katabolizmem). Już prawie jesteście w wymarzonym, cieplutkim i mięciutkim łóżeczku. Jeszcze tylko porcja ZMA i możecie wskakiwać pod kołderkę.
Budząc się rano, modlicie się, aby dziewczyna, z którą się bawiliście była tak ładna jak wczoraj ;-) Kiedy już wyczołgacie się z łóżka sięgnijcie po wodę (1 litr), przyjmijcie porcje ZMA (w celu podniesienia naturalnego poziomu testosteronu) oraz połknijcie kilka aminokwasów i 10 gram glutaminy (aby zahamować katabolizm).


Śniadanie musi być odżywcze. Wiem, że zazwyczaj nie chce się jeść ale jak mus to mus. Sadzone jajka, zmiksowane płatki owsiane z mlekiem/maślanką/jogurtem i białkiem, razowy chleb z szynką, sałatą i pomidorkiem napełnią was życiem i energią. Na koniec znów łykacie zestaw witamin/multiwitaminę.
Teraz przydałoby się pojeździć na rowerze, popracować w ogródku itp. To da Wam do myślenia czy warto było tak hulać wczoraj ;-) Na koniec życzę udanych imprez i dni bez kaca Uśmiech
hehe dobre mnie to po dobrym piciu tylko rosolek ratuje Duży uśmiech a tak to zdycham caly dzien
Łapa w fajny dział wybrałeś.

Z 20 letniej praktyki to wygląda tak:
Wychodzisz na imprezke to pamiętaj zawsze w lodówce zostaw przepiękny płyn kojacy wszelkie ranu czy co? No właśnie browar. Przed pójściem spać wypij tyle wody ile się da z witaminą C i lulu ale nie za długo za 4 godzinki wstajemy do sikanka i spożywamy ten jakże pyszny płyn wcześniej pozostawiony w lodówce. No i lulu jeszcze ze 4 godzinki. Ja wstaje po tym extra zdrowiutki i wcinam śniadanko + amino + witaminki + dodatkowo witc i wapno. Ogródek bym sobie podarował ale mały numerek z przepiękna(tylko takie wyrywamy) laseczką na rozruch to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Jak dla mnie to nie ten dział, będzie trzeba go przenieść.
Ogółem fajnie to rozpisałeś Uśmiech
Przeniosłem do działu zdrowie.
takze pijemy wode miedzy kolejką Oczko , Marian dzieki !
ciul ze spadkami masy ale spadki siły
nie pijta czesto bo nic nie bedzieta rosnac stagnacja i te sprawy Duży uśmiech
J/W


hehehe najlepsze jest znalezienie zamiennika dla alkoholu,
ale prawdę mówiąc mojego męża też ratuje tylko rosołekUśmiech tak więc po każdej imprezce od razu z rana go nastawiam Uśmiech
Najlepszy wybor alkocholu to wino a potem piwo niefiltrowane
Przekierowanie