Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Fitness ciekawostki :) - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Fitness (/dzial-fitness)
+--- Wątek: Fitness ciekawostki :) (/watek-fitness-ciekawostki)Fitness ciekawostki :) - Wisienka - 25-02-2012 15:24

Zimna woda może wzmagać apetyt

Osoby, które wybierają pływanie jako sposób na walkę ze zbędnymi kilogramami, powinny trzymać się miejsc i basenów, w których nie ma lodowatej wody, jest ona natomiast lekko chłodna.

Jeżeli spędzasz czas w naprawdę lodowatej wodzie, możesz sabotować własne wysiłki związane z odchudzaniem- wykazały badania opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism.

Specjaliści obserwowali 11 dorosłych mężczyzn cierpiących na nadwagę.

Badani ćwiczyli odpowiednio w wodzie o temperaturze 22 stopni i w wodzie o temperaturze 20 stopni, a następnie odpoczywali w klimatyzowanym pokoju przez 45 minut. Wydatek energii mierzono przed, podczas i po każdym etapie badania.

Po każdym segmencie, uczestnicy eksperymentu mieli swobodny dostęp do jedzenia.

Choć wydatek energii był niemalże identyczny w ciepłej i zimnej wodzie, spożycie pokarmu wzrosło o 41% po kąpieli w zimnej wodzie. Organizm reagował zwieszonym apetytem, badani sięgali także po bardziej kaloryczne produkty.

Jeżeli korzystasz z pływalni, spróbuj zaobserwować Twoje zachowanie po powrocie do domu lub po wyjściu z szatni- jeżeli rzucasz się na jedzenie, być może woda jest zbyt chłodna. Jeżeli nie możesz wybrać pływalni w której woda jest cieplejsza, zanim wejdziesz do kuchni, weź gorący prysznic, lub odprężająca, gorąca kąpiel.