Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Wzmocnienie nadgarstków - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Trening dla Początkujących (/dzial-trening-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych)
+--- Wątek: Wzmocnienie nadgarstków (/watek-wzmocnienie-nadgarstk%C3%B3w)



Wzmocnienie nadgarstków - Magelan - 11-10-2011 12:23

Hejka,
poradźcie jakim ćwiczeniem najszybciej zmocnić sobie nadgarstki ?


RE: Wzmocnienie nadgarstków - Mast - 11-10-2011 13:36

Uginanie nadgarstków nachwytem i podchwytem ze sztangą lub/i zwijanie sznurka z ciężarkiem


RE: Wzmocnienie nadgarstków - toxyna - 11-10-2011 15:30

Ogólnie nie używaj żadnych pasków podczas wiosłowań i martwego ciągu, te 2 ćwiczenia same w sobie również będą wzmacniać ci uchwyt.


RE: Wzmocnienie nadgarstków - michał.k - 12-10-2011 09:32

a trenowałem przedramiona 4 razy w tygodniu, na końcu każdego treningu.
- uginanie sztangi/sztangielek nachwytem w podparciu o ławkę, kat stawu łokciowego rozwarty 30/25/20/15/10/5 powtórzeń, ręce na zmianę przy sztangielce a przy sztandze odpoczynek do 30 sekund trwał
- uginanie sztangielki/sztangielki podchwytem w podparciu o ławkę, kat stawu łokciowego rozwarty, reszta j/w
- na koniec zwijałem sznurek z obciążeniem, to już całkowicie powodowało "wypompowanie" mięśni przedramion.

Z racji słabego uścisku, co powodowało wypadanie sztangi przy większych ciężarach(np;martwy ciąg bądź wiosłowanie), robiłem też uganianie podchwytem, ale w dolnej fazie ruchu nadgarstków lekko spuszczałem sztangę na końce palców, albo trzymanie sztangi w rękach jak w pozycji końcowej przy martwym ciągu, z ogromnym obciążeniem(szkodliwe dla kręgosłupa)...

Przedramiona są aktywne przy prawie wszystkich czynnościach, nawet nosząc zakupy pracują, co można zauważyć, jak często po nawet głupiej czynności są lekko pod pompowane.

Pozdrawiam M.K