Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Aqua aerobik - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Fitness (/dzial-fitness)
+--- Wątek: Aqua aerobik (/watek-aqua-aerobik)



Aqua aerobik - Wisienka - 10-01-2012 15:09

Dzięki tym ćwiczeniom w ciągu godziny możesz zgubić nawet 600 kalorii. Są przyjemne, niezbyt skomplikowane, nie odczuwasz zmęczenia tak jak na sali i wcale się nie pocisz. Aqua aerobic, czyli basen połączony z muzyką to świetna recepta dla osób, które nie przepadają za ?aerobami?.
Aqua aerobic to połączenie aerobicu i pływania.

Aerobik w wodzie to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Podczas godzinnego treningu na basenie można spalić nawet 600 kalorii. Aqua aerobic polecany jest także osobom starszym, ze schorzeniami układu kostno - stawowego. Siła wyporu wody sprawia, że ciało człowieka staje się lżejsze i łatwiej jest wykonywać ćwiczenia. Na ciało działa ciśnienie hydrostatyczne, które wywiera duży wpływ na ruchy klatki piersiowej, odciążając jednocześnie mięśnie potrzebne do utrzymania sylwetki w pionie oraz kręgosłup i stawy.

Jest wiele zalet treningu w wodzie. Przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej. Taki trening odciąża stawy i kręgosłup. Poprawia giętkość ciała oraz wzmacnia mięsie grzbietu i pośladków. Obniża napięcie mięsni, rozwija je i pomaga w likwidacji cellulitisu. Zwiększa elastyczność ścięgien i wiązadeł. Poprawia koordynację ruchową i ułatwia korygowanie postawy. Podczas ćwiczeń uwalania się endorfina, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, likwidując napięcie i stres.

Nasze ciało waży w wodzie o wiele mniej, więc ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przy tym woda stawia duży opór i dlatego podczas aqua aerobicu wykorzystuje się siłę mięśni w takim samym stopniu, jak podczas wyciskających pot ćwiczeniach na siłowni. Mimo że podczas zajęć w wodzie niemal nie odczuwamy wysiłku, to nasze mięśnie pracują bardzo intensywnie.

info.wp.pl


RE: Aqua aerobik - patipp - 11-02-2012 22:45

Czy do aqua aerobiku konieczna jest dobra umiejetnosc pływania?


RE: Aqua aerobik - Wisienka - 12-02-2012 23:33

Nie musisz umieć pływać.Zajęcia odbywają się w basenie gdzie jest maks 120 cm.


RE: Aqua aerobik - patipp - 12-02-2012 23:52

DziekiUśmiech


RE: Aqua aerobik - Wisienka - 12-02-2012 23:54

Sprawdzone,bo ja nie umie pływać,a chodziłam na takie zajęcia Uśmiech


RE: Aqua aerobik - patipp - 12-02-2012 23:56

Uff, wlasnie jakos tak nie chcialam sie przyznac ze plywac nie umiem :<, a naprawde interesuja mnie te zajecia bo z kregoslupem mam problem...


RE: Aqua aerobik - Wisienka - 13-02-2012 00:23

Nie jesteś sama Uśmiech U mnie to był kroki z aerobiku,tylko ze wszystko w wodzie.


RE: Aqua aerobik - patipp - 13-02-2012 00:52

No u mnie tez tak bedzie, dziekiUśmiech