Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Zalecenia lekarza - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Muscle-Centre for You (/dzial-muscle-centre-for-you)
+--- Dział: Centre Zdrowia (/dzial-centre-zdrowia)
+--- Wątek: Zalecenia lekarza (/watek-zalecenia-lekarza)



Zalecenia lekarza - szorstkiuser - 14-01-2012 19:03

Witam,
Wreszcie doszukałem się odpowiedniego działu i już jestem zadowolony Cyklop Dostałem od lekarza takie zalecenie:
Kod:
Generalnie tak. Jednakże musisz pamiętać by pilnować lędźwi by były dociśnięte do podłoża. Podczas ćwiczeń siedzących musisz pamiętać i pilnować by odcinek lędźwiowy  wraz z odc. krzyżowym nie pogłębiał swojej krzywizny, a nawet bardziej by szedł w kierunku kifozy.
Co w takim wypadku z ćwiczeniami takimi jak np. wiosłowanie?
Pozdrawiam


RE: Zalecenia lekarza - Vegeta - 18-01-2012 10:56

Ćwiczenia takie jak wosłowanie ze sztangą w opadzie tułowia sobie odpusć zamień na wiosłowanie z hantlą w podporze


RE: Zalecenia lekarza - bicepsik.pl - 18-01-2012 13:38

Vegeta niekoniecznie. Jak jestem mega zblazowany a wiek i robota przygniatają to robię wiosło leżąc na ławce skośnej polecam bardzo dobre wiosłowanie i odciąża kręgosłup.
Np trening
1. MC 12/12/8/8/6/4 ciągniety bardziej z pleców
2. Wiosło półsztanga 4x8 i 2 x6
to po tym naprawdę już jak się podchodzi do wiosłowania sztangą ze wstrętem ale jak się położę na ławce zaraz mi przychodzi ochota na dalszy trening jak sobie "poleże"


RE: Zalecenia lekarza - Vegeta - 18-01-2012 14:23

(18-01-2012 13:38)bicepsik.pl napisał(a):  Vegeta niekoniecznie. Jak jestem mega zblazowany a wiek i robota przygniatają to robię wiosło leżąc na ławce skośnej polecam bardzo dobre wiosłowanie i odciąża kręgosłup.
Np trening
1. MC 12/12/8/8/6/4 ciągniety bardziej z pleców
2. Wiosło półsztanga 4x8 i 2 x6
to po tym naprawdę już jak się podchodzi do wiosłowania sztangą ze wstrętem ale jak się położę na ławce zaraz mi przychodzi ochota na dalszy trening jak sobie "poleże"
wiosło leżąc na ławce skośnej polecam bardzo dobre wiosłowanie
tak jeśli ciało spoczywa w podporze to tak ale jesli bez podporu to wtedy obciąza kręgosłup