Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Zacznijmy to od nowa vol.3 - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Muscle-Centre for You (/dzial-muscle-centre-for-you)
+--- Dział: Dzienniki Treningowe (/dzial-dzienniki-treningowe)
+--- Wątek: Zacznijmy to od nowa vol.3 (/watek-zacznijmy-to-od-nowa-vol-3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Mr. Body - 08-02-2012 10:03

zasada jest prosta, zakładaj ciężar którym dasz radę zrobić 15 ruchów, a rób 10, zakładaj ciężar którym możesz zrobić 20 ruchów a rób spokojne 15. Czekam na filmiki, gdybyś nie mieszkał tak daleko to na pewno bym ci pomógł z tą techniką


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Zielsko - 08-02-2012 10:50

Mr.Body ta zasada jest dobra, ale nie na zawsze, tylko wtedy jak się ma braki techniczne, lub jest się pierwszy raz na siłowni.
Bo potem żeby już stworzyć mocną, dobrą masę mięśniowa trzeba iść na całość Uśmiech


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Mr. Body - 08-02-2012 11:36

Zależy co rozumiesz mówiąc iść na całość, robiąc masę co w waszym przypadku jest jedynym rozwiązaniem najważniejsze jest czucie mięśniowe i dobra technika, Głupotę zrobiłeś robiąc tak wcześnie treningi siłowe. Tak samo zresztą jak ja, ale teraz ciężar schodzi na boczny tor. Trzeba dobierać ciężar wystarczający a nie maksymalny.


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Zielsko - 08-02-2012 12:02

Ja nie robiłem treningów typowo siłowych.
Ja robiłem treningi z priorytetem na nią. 10-12, a w jeden dzień nawet 20 powt. to chyba nie są treningi siłowe, prawda ?
Treningi były po to aby zniwelować dysproporcje w sile jak i w obwodach- udało się, kropka.
Teraz priorytety trochę się zmieniły, nawet bardzo.
"W waszym przypadku"- co przez to rozumiesz ? Nie ma czegoś takiego że ja jestem młody i to jest ten przypadek. Jeżeli wiem że dane ćwiczenie wykonuje poprawnie i je czuje, to czemu mam do niego nie dojebać KG takich abym ledwo co wyrabiał? Na tym to polega, jeżeli robię zakresy powt. 10-15 to jest to wskazane. Co innego jak bym robił 2-6... wtedy o tym by mowy nie było, bo tutaj już akurat wiek gra rolę i przede wszystkim staż, którego na razie mam troszkę.
"Trzeba dobierać ciężar wystarczający a nie maksymalny."
Na pewnym etapie tak, potem już nie.


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Mr. Body - 08-02-2012 12:10

Wiek też ma znaczenie, ale przede wszystkim chodzi mi o wyniki sylwetkowe jak i siłowe. Przed chwilą byłem na K.pl nawet na pierwszej stronie starego dziennika masz system 5x5, który uważam że nie powinien być wtedy stosowany. Siła przy masie idzie również i jedyne co można w tej sytuacji napisać. Ciesz się że obyło się bez kontuzji.

A odnosząc się do dnia dzisiejszego, nie piszę żebyś robił na 5 czy 10 kg na sztandze, ale tak jak pisałem wyżej, jeśli robisz na 15 ruchów czy 12, i ciężar nie daje już wystarczających efektów i jest niewystarczający to zwiększasz, proste.


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Zielsko - 08-02-2012 13:13

A może jednak to tylko taka mentalność ludzi ? Że jak ktoś jest młody to wszystko robi źle?
Może kontuzji nie miałem dlatego bo to był CUD... tylko dlatego ze jednak ćwiczenia złożone takie jak Siad, MC miałem ogarnięte+ kilka innych.
Ładowałem KG tam gdzie miałem pewność że nic mi się nie stanie. W siadzie, darłem japę przez wszystkie 10powt. Każde kolejne powt. to było już tylko sama motywacja siebie... myśl co chcesz, miej mnie za kogo chcesz, ale ja siebie i swój organizm znam ;]


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Mr. Body - 08-02-2012 14:40

Na chłopski rozum ci to przełożę bo widzę że wciąż mnie nie rozumiesz. Zaczynając w wieku 15 lat i w wieku 17 czy 18 wchodzić na siłówkę, młody wiek, ale wtedy może to być zrozumiałe, bo przez te 2-3 lata mięsa przybędzie, waga skoczy i siła pójdzie w góre, a nie chłopak który "w ogóle" nie ma mięsa, łapię się za ciężkie treningi.
Przy 3-6 powtórzeniach ciężar szybko będzie mały. Bo mały zakres powtórzeń pozwala na szybsze zwiększanie ciężaru inaczej to się ma przy 15 czy 20 ruchach, gdzie mięśnie się wzmacniają, a ciężar trzeba założyć mały bo na dużym nie miałoby się siły. A to czy dla jednego 100 jest małym ciężarem a dla drugiego 50 kg, to chyba zrozumiałe ?

Piszesz tak jakbyś to rozumiał ale koniecznie chciał coś udowodnić ...

PS: zrozum to że nie chodzi o to że siła ci poszła czy, że się wzmocniłeś, ale o to że przy wzroście masy siła również pójdzie.


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Diabeł 88 - 08-02-2012 16:58

Ćwiczac z wyznaczonym celem tak jak w tym przypadku SILA masa mięśniowa rowniez idze do przodu poniewaz jest to naturalny skutek uboczny.Bez spozywania ogromnej ilosci pozywienia czlowiek nie jest wstanie potegowac swojej sily fizycznej gdyby nie dostarczal odpowiednich skladnikow odzywczych stal by w miejscu z wynikami.Jezeli sa wyniki silowe to tym bardziej zwieksza sie masa ciala ćwiczacego...Chyba proste i zrozumiale...


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Mr. Body - 08-02-2012 17:03

ale przy braku mięsa łatwiej o kontuzje, dlatego chyba lepiej zacząć od robienia masy niżrzucania się na ciężary przy siłówce ? Nie uważasz ?


RE: Zacznijmy to od nowa vol.3 - Diabeł 88 - 08-02-2012 17:07

Ale kto tu pisze o rzucaniu sie na ciężary Uśmiech Chyba jesteśmy rozsadni nie uwazasz?