Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
przepuklina - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Muscle-Centre for You (/dzial-muscle-centre-for-you)
+--- Dział: Centre Zdrowia (/dzial-centre-zdrowia)
+--- Wątek: przepuklina (/watek-przepuklina)

Strony: 1 2


przepuklina - łapa50cm. - 02-02-2012 20:43

witam
są rozne rodzaje przepukliny :

Przepuklina (łac. hernia) to nieprawidłowe przemieszczenie się narządów lub ich części poza jamę ciała, w której normalnie się znajdują. Objawem przepukliny jest miękka, często chowająca się pod wpływem ucisku palcami, wypukłość w obrębie brzucha lub pachwiny. Przepuklina to nie tylko defekt kosmetyczny. Przepuklina nieleczona może prowadzić do groźnych powikłań. Uwięźnięcie może prowadzić do zaburzenia ukrwienia jelit, a w konsekwencji do ich martwicy. Najczęściej do uwięźnięcia jelit dochodzi podczas uporczywego kaszlu lub przewlekłych zaparć.
Rodzaje przepuklin:

przepuklina pachwinowa
przepuklina udowa
przepuklina brzuszna

Przepuklina - metody leczenia

Przepuklina nigdy nie ulega samoistnemu wyleczeniu ani zmniejszeniu. Jedyną metodą leczenia przepukliny jest leczenie operacyjne. Operacja przepukliny polega na wzmocnieniu i rekonstrukcji słabszej części ściany brzucha. Zastosowanie przy leczeniu przepukliny nowoczesnej techniki operacyjnej i specjalnej siatki pozwala na wykonanie zabiegu w trybie jednodniowym oraz szybki powrót pacjenta do codziennych zajęć. Opis przebiegu zabiegu wykonanego w trybie jednodniowym.
Komu zagraża przepuklina

Na przepuklinę najczęściej chorują osoby o dużej nadwadze, osoby wykonujące pracę wymagającą podnoszenia i dźwigania ciężarów, kobiety w ciąży, mężczyźni mający problem z oddawaniem moczu z powodu przerostu prostaty, osoby cierpiące na przewlekłe zaparcia lub przewlekłe choroby oskrzelowo-płucne. Przepukliny powstają także w bliznach pooperacyjnych, bliznowata tkanka jest mniej wytrzymała od zdrowej tkanki łącznej. Przepuklina częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet.
ok pytanie czy ktos zwas miał ?
jesli tak to jakie mieliscie początkowe objawy ?
i jak to sie stało wpisujcie w postach


RE: przepuklina - Bartek16 - 02-02-2012 20:56

Dobry art.

+ rep


RE: przepuklina - Mr. Body - 02-02-2012 21:22

ty to pisałeś łapek ?


RE: przepuklina - łapa50cm. - 02-02-2012 21:47

temat załozyłem ze wzgledu na to ze mam kilku uczni ktorym pokazuje co i jak , temat moze da mi i nie tylko mi jakies wskazówki jak uniknąc takowej sytuacji


RE: przepuklina - pepe - 03-02-2012 00:07

Jeżeli to twojego autorstwa to plus dla ciebie Uśmiech


RE: przepuklina - łapa50cm. - 03-02-2012 12:02

nie do konca mojego autorstwa
nikt sie nie zetknoł z przepukliną ?


RE: przepuklina - Vegeta - 04-02-2012 20:50

łapa podaj źródło


RE: przepuklina - łapa50cm. - 04-02-2012 21:13

nie pamietam gdzie to czytałem


RE: przepuklina - BrotheR - 04-02-2012 22:50

ja miałem 2 przepukliny pachwinowe z jednej i drugiej strony jako mały dzieciak Uśmiech
blizny po szwach na całe życie, dobrze, że tego nie pamiętam bo z opowieści wiem,
że flaki mi na zewnątrz wypadały, mordę darłem, 2 osoby mnie trzymały i próbowały
flaki wpychać do środka...


RE: przepuklina - łapa50cm. - 05-02-2012 02:21

mi chodziło o przypadki w wieku pow.. 20lat