Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Ławka skośna - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Trening dla Początkujących (/dzial-trening-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych)
+--- Wątek: Ławka skośna (/watek-%C5%82awka-sko%C5%9Bna)

Strony: 1 2


Ławka skośna - Pietro_1 - 14-02-2012 17:08

Witam

Chciał bym poradzić się specjalistów odnośnie prawidłowego wykonywania ćwiczenia. Mianowicie chodzi mi o ławkę skośna (górny skos), czytałem trochę na ten temat i wiem, że należy ustawić kąt ławki 30-45 stopni. Ćwiczę amatorsko nie stosuje diety ani odżywek. To mój trzeci sezon ( a sezon trwa 3 mies w roku). Na ławce poziomej nie ma problemu, wiadomym jest, że należy opuszczać sztangę do klatki. Pytanie moje odnosi się głownie do tego jak nisko należy opuszczać sztangę na ławce skośnej. Muszę przyznać, że ja wykonuję te ćwiczenie w ten sposób: Opuszczam około 4 cm powyżej klatki. Pytanie brzmi czy jest do prawidłowo, czy trzeba dotknąć do klatki piersiowej jak na ławce poziomej?


RE: Ławka skośna - łapa50cm. - 14-02-2012 17:20

sztange opuszczasz do klatki moze minimalnie nawet dotykac ale nie kładziesz !, na zwiekszenie siły ja stosuje tz..przytrzymanie na około 1 cm.. nad klatką przez około 3,4 sek...i wyciskam ,takie cwiczenie robie co jakis czas , (raz na miesiac ) , dobrze poprawia siłe


RE: Ławka skośna - Gunz - 14-02-2012 22:24

ja nie robię do samej klatki zawsze biorę 1-2 cm od klatki ostatnio wlanie miałem mały problem na sztandze miałem niby tylko 50 kg spuściłem do samej klatki przy 9 powtórzeniu i chłopaki musiały mnie poratować ,

ps. jak już mówimy o ławie skośnej to powiedzcie mi czy słabe barki mogą być przyczyna , że tak mało wyciskam na skosie ?


RE: Ławka skośna - BrotheR - 15-02-2012 12:23

a skąd te przypuszczenia Gunz? jak wyciskasz barkami tzn, że źle wykonujesz to ćwiczenie... Uśmiech
rzecz w tym, że górny skos mniej angażuje dół klatki, masywniejszy i silniejszy, dlatego mniej wyciskami
na skosie niż na płaskiej Uśmiech w zasadzie większość sezonowców i początkujących wg nie przykłada
wagi do góry klatki dlatego potem są dysproporcje, hantle to podstawa przy równej rozbudowie


RE: Ławka skośna - michał.k - 15-02-2012 13:36

Ustaw mniejszy kąt ławki im wiekszy tym bardziej angazuje przednie aktony naramiennych
Skupiaj sie na ruchu, czyli opuszczasz sztangę/sztangielki bardzo powoli do klatki i potem szybki wyprost ramion.


RE: Ławka skośna - łapa50cm. - 15-02-2012 13:40

no tu sie nie zgodze z tym ,, szybkim wyprostem ramion ,, Uśmiech


RE: Ławka skośna - Gunz - 15-02-2012 21:04

nie , nie na pewno nie olewam górnej części klatki , nawet odjełem jedną serie płaskiej i dodałem 1 do skosu


RE: Ławka skośna - BrotheR - 15-02-2012 23:53

też się nie zgodzę, bo obie fazy można wykonywać zarówno dynamicznie jak i powoli w określonym czasie Uśmiech
jest to zależne od celu, który chcemy osiągnąć Uśmiech
ale tak czy siak, Gunz odpowiadam Ci, słabe barki nie odpowiadają za to, że mało wyciskasz na skosie Uśmiech
zresztą skos nie służy do bicia rekordów tylko do wytrenowania detali klatki pod kątem masowym Uśmiech


RE: Ławka skośna - michał.k - 16-02-2012 09:56

Racja jeśli będzie w stanei sie skupic na fazie eksentrycznej i koncentrycznej to moze stosowac wersje którą wy piszecie.
Tylko pamietaj o małym ciężaze, na poczatku to przy np: uginaniu na bicepsa to sama sztanga9bez ciezarków) i duz aliczba powtórzeń Uśmiech


RE: Ławka skośna - Pietro_1 - 21-02-2012 17:50

Ten temat myślę ze można zamknąć wszystko wyjaśnione