Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Trening z gazety, czy odpowiedni?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam planuje zmienić swój plan ponieważ dość długo ćwicze tym samym systemem (od października 2010r), mam na myśli system piramidalny 12,10,8- zwiekszanie cięzaru co seria. Natknąłem się na plan w gazecie REBEL który jak tam piszą ukierunkowany jest na budowę masy mięśniowej, zastanawia mnie czy ten system treningowy nada się na mnie w celu zaskoczenia mięsni innym typem wykonywania ćwiczen.
Wkleje może fragment by przedstawić zasadę treningu:

mięsnie klatki piersiowej

2x 20 rozpiętki na ławce płaskiej
5x 6 progresja ciężaru sztanga ławka płaska
3x 8+6 wyciskanie hantil szeroko+wyciskanie hantli wąsko na ławce dodatniej
3x 10 wyciskanie sztangi skos w góre
hmm ale czy siła czy masa ci staneła w miejscu ?
Akurat kończe cykl, planuje dać tydzien treningu regeneracyjnego na starych zasadach i wystartować z grubej rury nowym planem, a przed cyklem stala i siła i masa, teraz ruszyło coś, jednak by nie wpaść znowu w stagnacje myślałem o takim systemie
moze daj tak po 4 cwiczenia , 4 serie i 10 , 10 , 8 , 4 pow na kazdą partie i moim zdaniem powinno sie ruszyc np.
klatka:
ławka płaska płaska
10
8
6
4pow
skos dodatni
15
10
6
6
rozpietki
15
10
6
6
spiecia na bramie 4 serie do 10 pow.
Korzystałem na cyklu bodajże z Twojego planu gdzie co tydzień priorytet zmieniał sie z góry na środek klatki. Szukam czegoś nowego, co sądzisz o systemie użytym w tej gazecie?
nie jest zły , nawet mnie zaciekawił morzesz sprawdzic jezeli po miesiącu nie bedziesz czuł jakiej kolwiek poprawy to odstaw , tylko kolejnosc bym zmienił np,

5x 6 progresja ciężaru sztanga ławka płaska
3x 10 wyciskanie sztangi skos w góre
3x 8+6 wyciskanie hantil szeroko+wyciskanie hantli wąsko na ławce dodatniej
2x 20 rozpiętki na ławce płaskiej
Okey pomyślimy, akurat w gazecie powołują sie tymi rozpiętkami na poczatku jako : Zasada wstępnego zmęczenia mięsni.
A i jak mógł byś wyjaśnić o co chodzi z
3x 8+6 wyciskanie hantil szeroko+wyciskanie hantli wąsko na ławce dodatniej
bo nie wiem czy dobrze rozumiem.
nie jestem pewny ale mysle ze chodzi tu oto ze :
3 x 8pow. wyciskanie hantli szeroko
3 x 6pow wąsko i napewno duzy ciezar maxymalny nawet mysle
dużo ćwiczeń tak pisanych jest w tym planie i zastanawia mnie o co tak na prawdę w tym chodzi.
Są też w tym planie ćwiczenia nie łączone, gddzie także pisze ...+6, może to seria negatywna?
a to taka ciekawostka dla ciebie bo moze tego nie znasz aa warto sprobowac bo ładnie rozciąga pozdrawiam i powodzenia
http://www.youtube.com/watch?v=oOCuZrbBaec
moja taka osobista rada dla ciebie ,w gazetce pisza rozne rzeczy nie tylko na temat treningów ale na wszystkie tematy chodzi oto ze nie wszyscy są równi jeden zrobi 3 cwicznie na bicepsi bedzie miał mega pompe a na drugiego 5 cwiczen i dopiero poczuje pompe ,
genetyka
metabolizm
itd.....
Stron: 1 2
Przekierowanie