Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Zarys diety na mase
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Kulturystyką interesuję się od pół roku. Zaczynałem od zera (czyt. zero mięśni, zero jakiejkolwiek wiedzy). Od jakiegoś czasu próbuję prowadzić w miarę ustabilizowaną i sensowną dietę. Nie bawię się raczej w odmierzanie gram, jem tyle, by się najeść a nie się objeść. Proszę o rady, opinie na temat diety. Dania zależne są od tego co jest w lodówce, co ostatnio kupiłem. Staram się urozmaicać, tzn jeśli na II śniadanie jadłem 4 jajka to na obiad jem pierś z kurczaka. Jeśli na II śniadanie jadłem makrelę, wtedy na obiad jem np. rybę.

Śniadanie 6:00
- płatki owsiane
- mleko 2%
- odżywka białkowa Whey Gold Standard 100%

II śniadanie (praca) 10:00
- 4 jajka + chleb razowy
lub
- makrela + chleb razowy
lub
- jajecznica z ryżem brązowym

12:00
- Gainer Mutant Mass (z uwagi na brak możliwości zjedzenia czegokolwiek)

Obiad 16:00
- pierś z kurczaka
lub
- jajecznica z ryżem brązowym
lub
- tuńczyk/łosoś mrożony podsmażany na oliwie z oliwek

Trening 17:00-19:00
- Mutant Mass bezpośrednio po treningu
- (czasami banan)

Kolacja 20:00
- 3 jajka + chleb razowy
lub
- tuńczyk w puszcze

Kolacja II 21:30
- serek wiejski ze szczypiorkiem
Między pierwszym i drugim posiłkiem jak dasz radę zmniejsz przerwę chociaż o pół godziny. Na śniadanie proponuje dać inne źródło białka niż odżywkę np. jajka a wtedy w drugim dasz odżywkę z płatkami owsianymi lub te posiłki które wymieniłeś.W obiedzie czyli posiłku przed treningowym nie jedz jajek(tłuszczu).Najlepiej kurczak z ryżem.kolacje dałbym 30 minut po treningu i wtedy najlepiej tuńczyk z ryżem, chlebem, kaszą czy makaronem razowym.Przed snem najlepiej twaróg z oliwą.Takie uwagi na szybko. Jak będziesz się trzymał tego oraz odpowiedniej gramatury to będzie dobrze.

Pozdrawiam
Oblicz sobie zapotrzebowanie na białko, tłuszcz, węgle,dodaj do tego kilkaset kalorii i wtedy w oparciu o ten wynik ułóż dietę. Ile dodasz kalorii to zależy od budowy ciała i przemiany materii.
Z tą dietą jesz w miare zdrowo, ale bez wyliczen moze cię zalać, albo mogą być słabe przyrosty.
Jak będziesz miał wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne to będziesz wiedział kiedy i ile wstawić do diety białka z prochu i gainera.
Powyzsze slowa potwierdze odrazu ze tak latwiej bedzie ci sie zalac ; ) Tez nie chcialem sie w to bawic i teraz zaluje bo mnie zalalo i nie warto sie meczyc potem ;D Poswiecic troche czasu naprawde nie duzo a efekty bedziesz mial lepsze
Przekierowanie