Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Pierś z kurczaka w sosie cebulowym.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Składniki:

piersi z kurczaka (ja wziąłem 200 g)
oliwa do chwilowego podsmażenia (ok. 10g)
cebulka
przyprawy (sos sojowy, zioła prowansalskie, pieprz czarny, czosnek w proszku itp, co kto lubi)
łyżeczka mąki do zagęszczenia sosu

Piersi rozbijamy, przyprawiamy (ja użyłem przyprawy kebab).
Rozgrzewamy oliwę i podsmażamy z obu stron, po czym dorzucamy dużą ilość cebulki (w końcu sos cebulowy ma być \-) )
[Obrazek: obraz009pj0.jpg]

Po krótkim podsmażeniu cebulki, dolewamy wodę, przyprawiamy (ja dałem zioła prowan., czosnek w proszku, pieprz ziołowy).
Przykrywamy i dusimy na malutkim ogniu, na bieżąco podlewany jak woda za bardzo paruje.
[Obrazek: obraz010fh8.jpg]

W międzyczasie w kubeczku rozrabiamy łyżeczkę mąki z letnią wodą i sosem sojowym, rozrabiamy dokładnie, aby grudek nie było
[Obrazek: obraz011mo1.jpg]

Po około 15-tu minutach duszenia powolutku wlewamy rozrobioną papkę na patelnie, cały czas mieszając. Jak sos wychodzi za gęsty to dolewamy trochę wody.


Dusimy jeszcze 3-5 minut pod pokrywką i gotowe 8-)
Świetnie smakuje z kaszą, makaronem, ryżem, ziemniaczkami, ostatnio nawet jadłem z chlebem. Z warzyw pasuje tutaj ogórek kiszony :-))


BTW:
WW: 2 g (bez dodatków, sam sos z piersią)
T: 10 g
B: 40 g

Życzę smacznego i pozdrawiam
wyglada apetycznie, nigdy nie mam pomyslu jak zrobić pierś żeby mi w pełni odpowiadałaOczko Sprawdzę to.
na sam widok jestem głodny Duży uśmiech
hm ciekawe Uśmiech napewno wypróbuje Uśmiech
Od czasu do czasu robię sobie to danie i jest bardzo smaczne.Polecam
Dzisiaj zrobiłem bo miałem trochę wolnego czasu i muszę polecić bo na prawdę smaczne.
Kieyś z innego forum brałem ten Twój przepis i bardzo mi zasmakowało robie do dziś raz na jakiś czas Duży uśmiech jem to z ryżem brazowy i doprawiam curry i papryka chilli Uśmiech Rep leci
Oj, zaczynam robić się głodny Uśmiech
Na pewno spróbuję, jadłem coś podobnego, aczkolwiek z innymi składnikami.
Wygląda pysznie, aż poprawia sie humor Oczko
i ja to sprawdze bo fajnie i smakowicie wygląda
Stron: 1 2
Przekierowanie