Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: 9 patentów na efektywny trening
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobrze zaplanowany trening oszczędzi Twój cenny czas, wysiłek i pieniądze. Poznaj 9 treningowych zasad, dzięki którym osiągniesz na siłowni efekty lepsze niż kiedykolwiek, zyskując doskonałą formę i pomnikową sylwetkę




1.Jaka jest najlepsza ilość powtórzeń w serii?
To zależy od tego, czy Twój ideał jest bliższy sylwetki Arniego czy Brada...
Zwiększenie siły: Są dwie wiadomości. Dobra to taka, że aby ją zwiększyć, wystarczą trzy serie po trzy powtórzenia na treningu. Zła wiadomość jest taka, że w tych seriach musisz udźwignąć ciężar równy aż 90% Twojego ciężaru maksymalnego, czyli takiego, który jesteś w stanie pokonać tylko raz. I to stękając. Taki trening raczej zwiększa możliwości naszego układu mięśniowo-nerwowego niż masę mięśniową. Powyższy program jest często wykorzystywany przez osoby, które potrzebują dużo siły bez przyrostu masy, np. przez gimnastyków.
Największy przyrost masy: Trenuj zgodnie z tym, co podają ostatnie badania: 3 serie po 8-10 powtórzeń z obciążeniem 80% Twojego ciężaru maksymalnego. Pamiętaj, że zawsze dobierasz tak ciężar, by ostatnie powtórzenie wykonywać już z dużym trudem, ale poprawnie technicznie. Powyższe obciążenia powodują, że na początku mięśnie nie wytrzymują obciążenia i powstają mikropęknięcia włókien, ale potem odbudowują się w większym rozmiarze. Odpoczywaj między treningami około 48 godzin, by dać mięśniom czas na regenerację.
Wytrzymałość siłowa: Najlepiej sprawdzają się 3 serie po 15 powt. z 60% ciężaru maksymalnego. To angażuje zarówno wolno-, jak i szybkokurczliwe włókna mięśniowe. Dłuższy czas ćwiczenia sprawia, że mięśnie pracują aerobowo i zwiększają swoją wytrzymałość. Przy okazji pozbywasz się tkanki tłuszczowej, dzięki czemu mięśnie robią się dużo wyraźniejsze.


2.Jaka jest najlepsza maszyna kardio?

Jeśli chcesz spalić jak najwięcej kalorii, wybierz bieżnię. Uniwerstystet w Dublinie sprawdził, że facetowi spalenie 200 kalorii zajmuje na bieżni 14 minut. Na ergometrze jest to już 21 minut, a na rowerku prawie pół godziny (27 minut). Na bieżni nie masz żadnych dodatkowych punktów podparcia dla swojego ciała, dlatego pracują wszystkie duże grupy mięśniowe.


3.Optymalny czas przerwy?

Tutaj jest podobnie jak przy ilości powtórzeń. Jeśli pracujesz nad siłą, pełna regeneracja następuje nie wcześniej niż po 3 minutach. To czas, w którym poziom glikogenu i tlenu w mięśniach powraca do stanu przed wysiłkiem. Nie rozleniwiaj się jednak za bardzo. Jeśli połączysz ćwiczenia w superserie, w których będą pracowały przeciwstawne grupy mięśniowe, możesz skrócić czas treningu, bo gdy jedne pracują, drugie odpoczywają. Połącz biceps z tricepsem, klatkę z plecami, grzbiet z brzuchem, przód z tyłem uda.
Jeśli chcesz powiększyć mięśnie, musisz znaleźć kompromis między nabraniem sił przed następną serią a lekkim długiem tlenowym w mięśniach. Sprawia on, że w kolejnej serii angażujesz większą ilość włókien mięśniowych do wykonania zadania. Dobry czas to 60 sekund. Gdy pracujesz nad wytrzymałością, nie pozwalaj sobie na dłuższą chwilę oddechu niż pół minuty.


Artykuł jest przerobiony z gazetki, ale myśle że się przyda.
Ale to nie jest odpowiedni dział na to wiesz ?
a no faktycznie w złym dziale to napisałem
ale się zamotałem Duży uśmiech
daj to domnie jak chcesz
bo widze ze umnie robili te badania
Dobra no to jak ktoś może to niech przeniesie ten artykuł
Art. nadaje się do powieszenia ??
dla mnie bardzo przydatny ten artykul, dopiero startuje, wiec daje mi obraz jak to ma wygladac
No już mi się wydawało że ten temat przejdzie w niepamięć ale jednak ktoś zagląda
artykuł oparty na prehistorycznych stwierdzeniach. Nad drugim punktem dotyczącym kardio się zgodzę. Wiadomo nie od dziś że mięśnie trzeba zaskakiwać, a trzymanie się schematów może być przydatne tylko w bardzo początkującym stadium. Co do czasu się również nie zgodzę też nie ma jakichś optymalnych wyznaczników, bo każdy powinien podchodzić do swojego organizmu indywidualnie.
Przekierowanie