Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Rozgrzewka - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Fitness (/dzial-fitness)
+---- Dział: Bieganie (/dzial-bieganie)
+---- Wątek: Rozgrzewka (/watek-rozgrzewka--1372)

Strony: 1 2


Rozgrzewka - Krzyku - 16-09-2012 19:23

Jak wszyscy dobrze wiecie rozgrzewka jest najważniejszym elementem podczas przystępowania do uprawianego przez nas sportu-bez niej jesteśmy narażeni na kontuzje,urazy,jesteśmy nie rozgrzani i zle się potem biega,podnosi ciężary.

Rozgrzewka przed bieganiem jest bardzo ważna i nalezy ją wykonac dokładnie-poświęcić około 15 minut a dopiero potem zacząc biec.Od stóp po szyje musimy sie rozciągnąć.Przedstawię krok po kroku co należy zrobić by być dobrze rozgrzanym.A więc zaczynajmy!

1.Na początku musimy dogrzać wszystkie mięśnie -temperaturki musimy dostać, ja bardzo polecam robić pajacyki 1-2 minutki wtedy krew zaczyna nam lepiej krążyć-każdy zna pajacyka nie muszę go przedstawiać poprzez zdjęcie.Pajacyk wzdłużny-również wiemy o co chodzi.Przechodzimy do następnego kroku

2.Gdy mięśnie są już dogrzane przejdzmy zatem do krążenia ramion w przód-w tył.WAŻNE! jest krązenie ramion gdyż krew zaczyna lepiej krążyć oraz krew jest dostarczana z górnej części ciała do nóg i co ważne-nie drętwieją nam ręce przynajmniej ja tak miałem że mi drętwiały ale zacząłem dokładnie krążyć ramionami i już jest w porządku.

3.Krążąc ramionami przechodzimy do poruszania w postaci prostej rękoma czyli coś w postaci nożyc-lewo prawo również dochodzi do dogrzania klatki piersiowej.


4.Dogrzanie karku również jest ważnie-krążymy głową raz w lewo-raz w prawo-jest to ważne pod taki względem że możemy gdzieś spojrzeć podczas biegania i już nieszczęście gotowe

5.Skipy A,B.C-wiemy jak wyglądają

6.Ruszamy nadgarstkami-wiemy o co chodzi - krążymy nimi

7.Krążenie bioder

8.skłony ( wyprostowane nogi i ręce) ciągniemy do samych kostek-musimy poczuć ten ból w mięśniach. również skłony w lewo i w prawo inaczej rękoma dotykamy tylko prawej stopy potem dwoma rękoma lewej stopy-szeroko rozstawione nogo

9.Teraz nogi-krążenie kolanami-w jedną i drugą stronę-to był przykład a tu macie całą masę przydatnych ćwiczeń do rozciągania mięśni w nóg.

[Obrazek: stretchingbefore.jpg]
Zrodlo google.pl


To by było na tyle-jakieś pytania proszę kierować bezpośrednio do Krzyku

JESTEM OTWARTY CO DO KRYTYKOWANIA-JEŻELI PORADNIK JEST NIEZROZUMIAŁY BĄDZ JEST INNA PRZYCZYNA PROSZĘ O TYM NAPISAĆ


Pozdrawiam i zapraszam do kolejnych moich tematów:-)


RE: Rozgrzewka - Sylwia - 17-09-2012 18:57

Cenne informacje. Dobra rozgrzewka jest najważniejsza. Nie warto tracić czas na kontuzje i urazy.

Rep


RE: Rozgrzewka - Krzyku - 17-09-2012 21:54

Dziękuję-zapraszam resztę użytkowników do moich tematów Uśmiech

Chciałbym się zapytać was-czy moje tematy mają mieć treść w postaci filmików? zdjęć? czy sama rozwinięta treść wystarczy?


RE: Rozgrzewka - Bartek16 - 17-09-2012 21:59

Pewnie ^^ zawsze w jakimś stopniu urozmaicasz to


RE: Rozgrzewka - Krzyku - 17-09-2012 22:28

Jestem bardzo wdzięczny za motywacje jaką dajecie mi dawając PLUSY oraz pozytywne oceny-to mnie bardziej motywuję do działania Uśmiech


RE: Rozgrzewka - Bartek16 - 17-09-2012 22:32

Działaj, działaj Duży uśmiech


RE: Rozgrzewka - Krzyku - 17-09-2012 22:50

Jutro dodam około 3 tematów i to galancie rozwiniętych-ale zobaczymy ^^


RE: Rozgrzewka - forcer - 17-09-2012 23:29

Good artykuł Uśmiech


RE: Rozgrzewka - Krzyku - 17-09-2012 23:47

Dziękuję Uśmiech


RE: Rozgrzewka - pepe - 18-09-2012 00:53

Leci repik za chęci.
Zdjęcia się przydadzą jak najbardziej.