Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Co na zakwasy? - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Muscle-Centre for You (/dzial-muscle-centre-for-you)
+--- Dział: Centre Zdrowia (/dzial-centre-zdrowia)
+--- Wątek: Co na zakwasy? (/watek-co-na-zakwasy)

Strony: 1 2 3 4


RE: Co na zakwasy? - Kretu - 21-02-2012 18:17

Dobra rozgrzewka i wszytsko powino być OK !


RE: Co na zakwasy? - pepe - 21-02-2012 18:35

stretching Uśmiech


RE: Co na zakwasy? - michał.k - 21-02-2012 19:51

Znam temat doskonale i najlepszym sposbem jest krioterapia, moze byc natrsykowa - działa w 100% inne sposoby maja działanie łagodzące nie sa aż tak skuteczne.


RE: Co na zakwasy? - Purina - 21-02-2012 19:55

Rozciąganie nie zapobiega zakwasom, ani ich nie usuwa. Poza tym chyba mylicie mikrouszkodzenia z 'zakwasami' Język


RE: Co na zakwasy? - michał.k - 21-02-2012 20:08

Nie ma czegos takiego jak zakwasy!!!
Kwas mlekowy jest wykorzystywany do okolo 1h po treningu w procesie resyntezy glikogenu.
Zakwas to najbardziej mozna okreslić stan w czasie treningu kiedy dochodzi do niedotlenienie pracujacego miesnia, wzrostu stezenia kwasu mlekowe lub mocznika, czy też wzrost jonów wodorowych co powduje spadek ph - to jest zakwaszenie mieśnia, ktory traci zdolnośc do generowania mocy/siły.... Uśmiech


RE: Co na zakwasy? - Purina - 21-02-2012 20:11

Ja o tym doskonale wiem, Michał. Dlatego też napisałam w ''.
Poza tym 'zakwasy' o których ludzie tu wypisują to mikrouszkodzenia, które mogą boleć nawet do 2 tygodni. Taki ból pojawia się dzień po treningu siłowym, a zakwaszanie podczas treningu i raczej nie objawia się tak samo.


RE: Co na zakwasy? - michał.k - 21-02-2012 20:12

Purina
Wiem ze wiesz, ale koledzy nie wszyscy jeszcze czytali o tym Uśmiech


RE: Co na zakwasy? - Pietro_1 - 22-02-2012 18:08

Zakwasy to znak nadejścia masy wiec nie kombinuj kolego tylko ćwicz nie bądź taki delikatnyOczko Ja jak czuje zakwasy to dla mnie super uczucie bo to znak ze będę większy^^


RE: Co na zakwasy? - michał.k - 22-02-2012 19:27

Zgadza sie ilosc przetłoczonej krwi w dnaje jednostce czasu mozna uznawać za wyznacznik wzrostu masy, przy spełnieniu kilku innych czynników


RE: Co na zakwasy? - Pietro_1 - 22-02-2012 19:38

(22-02-2012 19:27)michał.k napisał(a):  Zgadza sie ilosc przetłoczonej krwi w dnaje jednostce czasu mozna uznawać za wyznacznik wzrostu masy, przy spełnieniu kilku innych czynników

Jestem tu krótko na tym forum ale już od razu mogę odpowiedzieć co ty myślisz a mianowicie ,, dobrze zjeść'' i wtedy rośnieszOczko Zaraz będzie wytłumaczenie ile białka i węglowodanów etc . Patrząc z daleka widać ze w tym siedzisz nie widzę żeby ktoś tu lepiej się na tym znal od ciebie wiec nie dyskutuje. Uogólniłem ma się rozumieć od na postaOczko