Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Trening dla Początkujących (/dzial-trening-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych)
+--- Wątek: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! (/watek-trening-domatora-zaczynasz-trening-dla-ciebie)



Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - Gucix96 - 13-01-2012 13:48

Trening Domatora
[Obrazek: musculecenter.png]

Witam są to idealne (zalecane) plany dla początkujących, oraz dla osób, które w domu nie mają za wiele sprzętu, oraz dla młodych "koksów", którym z powodu wieku nie poleca się ćwiczeń z żelastwem

Moje doświadczenie:
Kiedyś jak zaczynałem ćwiczyć upierałem się na trening bardziej zaawansowany, większość na forum mi radziła FBW,ATC, a ja się ich nie słuchałem i byłem uparty na swój split 3 dniowy, teraz żałuję, że na początku nie wykonywałem ty ćwiczeń ogólnorozwojowych, po roku ćwiczeń coś mi przemówił do rozsądku, miałem przerwę około 2 miesięczną, zwróciłem się na forum, czy mam zacząć od razu zaawansowanym splitem, jak myślicie co powiedzieli? Nie, ciało po takiej przerwie powinniśmy przyzwyczaić do wysiłku, treningiem ogólnorozwojowym, na początku myślałem, że ten trening nie przyniesie mi korzyści, ale jednak po miesiącu ćwiczeń się zdziwiłem, że wyniki mam o wiele lepsze na ogólnorozwojowym treningu, niż na zwykłym splicie.

Wnioski:
- Wykonujmy treningi ogólnorozwojowe ( pomagają mięśnia się przyzwyczaić do treningu), po przerwach, jak i wszyscy początkujący zaczynający z tą wspaniałą dyscypliną .

1.Ile taki trening powinien trwać?

Ad.1 To w zależności od stażu, początkujący zaleca się od 3-6 miesięcy.
Taki który powraca po przerwie to 1-2 miesięcy, chyba, że trening przynosi dobre wyniki, to ciągniemy, aż do tej pory gdy poczujemy, że z tego treningu juz wykorzystamy wszystko.

Trening FBW:

Cytat:Nogi: Przysiady (podstawowe ćwiczenie dla mięśni nóg) / wykroki bez obciążenia/Syzyf-ki 2s max

Plecy: Podciąganie na drążku szerokim nachwytem (podstawowe ćwiczenie dla mięśni pleców) / podciąganie na leżąco (zamiennik wiosłowania) 3s max

Klatka : Pompki na 2 krzesłach [i](krzesła jako poręcze)
/ pompki na trzech taboretach/ zwykłe pompki 3s max

Barki: Pompki w staniu na rękach 3s max

Biceps:
Podciąganie na drążku podchwytem 2s max (Skupiać się na bicepsach, ręce wąsko)

Triceps: Pompki z rękami trzymanymi wąsko (łokcie prowadzimy przy tułowiu) / pompki na 2 krzesłach (krzesła jako poręcze), to jest zamieni uginania ramion na poręczach / pompki w podporze tyłem 2s max

Plan ACT

Cytat:1.Unoszenie nóg w zwisie na drążku
2. Przysiady / syzyfki
3. Żuraw
4. Pompki na 2 krzesłach (krzesła jako poręcze) / pompki na trzech taboretach / zwykłe pompki
5. Pompki w staniu na rękach
6. Podciąganie na drążku szerokim nachwytem
7. Unoszenie tułowia z leżenia przodem
8. Podciąganie na drążku podchwytem (skupiać się na bicepsach)
9.Pompki odwrotne
10. Zwis na drążku
11.Wspięcia na jednej nodze


Jeżeli ktoś ma jakieś plany, to proszę na PW to zaktualizuje temat.

Pozdrawiam Adrian !Oczko


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - Zielsko - 14-01-2012 09:25

Do wielu z tych ćwiczeń można też zastosować progresję ciężarową nawet z zerowym sprzętem.
Weźmy przysiad:Bierzemy plecak, w niego jakieś książki, można go dać z tyłu jak i z przodu, wiadomo że z przodu będzie ciężej Uśmiech
Pompki tak samo: Plecak na plecy i robimy pompki.

Wiadomo że nawet z tym ten plan nie jest na długo ale na pewno można go trochę w ten sposób przedłużyć zamiast robić ciągle MAX powt. Uśmiech


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - Vegeta - 14-01-2012 09:48

Bardzo przydatny art podwieszam i plus dla ciebie Gucix96


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - pepe - 14-01-2012 12:17

Bardzo przydatny dla początkujących. Dobrze, że się w końcu ten trening tu znalazł. Plus dla ciebie.


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - łapa50cm. - 14-01-2012 13:42

pieknie napisane ! +leci


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - Chudzian - 30-01-2012 19:35

Witam.
Dwa pytania początkującego odnośnie Treningu FBW:
?czy powtórzenia wykonujemy codziennie, czy trzeba/można stosować jakieś odstępy czasowe[regeneracja, zakwasy, urodziny ect.]
?czy można dołożyć do w/w planu coś extra, np bieg na średni dystans 3-5km powiedzmy... 2-3x tygodniowo?


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - łapa50cm. - 30-01-2012 19:50

zadaj to pytanie w dziale treningi dla początkujących
http://muscle-centre.pl/dzial-trening-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - siroko - 10-09-2012 14:47

Bardzo dobry artykuł Uśmiech
Gucix96 dam Ci plusa Uśmiech


RE: Trening Domatora - Zaczynasz ? Trening dla Ciebie! - michał.k - 14-09-2012 20:03

Fajna robota - przydatne Uśmiech

Pozdrawiam M.K