Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Dieta białkowa. - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Odżywianie (/dzial-od%C5%BCywianie)
+--- Dział: Dieta (/dzial-dieta)
+--- Wątek: Dieta białkowa. (/watek-dieta-bia%C5%82kowa--692)

Strony: 1 2 3


Dieta białkowa. - magicmeal - 21-01-2012 11:27

Witam, czy od takiej diety białkowej może się coś stać? Bo kiedyś przeczytałem na internecie, że od diety białkowej wysiadają nerki. Czy to prawda?

http://muscle-centre.pl/watek-dieta-na-mas%C4%99-przyk%C5%82adowe-rozpiski


RE: Dieta białkowa. - łapa50cm. - 21-01-2012 11:33

witaj kolego pewnie ze moze sie cos stac , wszystko jest szkodliwe jesli sie nie dostosujesz do zalecanych dawek


RE: Dieta białkowa. - magicmeal - 21-01-2012 12:34

Czyli jeżeli bede jadł czegoś za duzo?


RE: Dieta białkowa. - Marian - 21-01-2012 12:42

Jeśli jesteś zdrowy to nic Ci nie będzie od takiej diety. Dla pewności możesz zrobić po 6 miesiącach stosowania podstawowe badania.


Pozdrawiam Marian


RE: Dieta białkowa. - magicmeal - 21-01-2012 12:54

Bo własnie moja matka jest pielęgniarką i wczoraj gadała z sąsiadem, który trenował 7lat i powiedział jej że jestem jeszcze za młody na dietę (16lat). I oczywiście wyczytała gdzieś w gazecie, że można od takiej diety zachorować na nerki. I mam takie pytanie czy jest jakaś inna dieta niż ta białkowa na masę? Jeżeli podałby mi ktoś linki to byłbym wdzięczny


RE: Dieta białkowa. - Marian - 21-01-2012 13:04

Bez urazy, ale i Twój sąsiad i Twoja mama plotą głupstwa. Białko to podstawowy budulec mięśni i bez niego możesz zbudować jedynie masę, ale TŁUSZCZOWĄ. Ja zaczynałem przygodę z siłownią właśnie w wieku 16 lat stosowałem dietę i żyje, jestem zdrowy! Dieta polega na obliczeniu Twojego zapotrzebowania organizmu i stosowaniu pewnego dodatku kalorycznego, a nie ładowaniu 2 razy większej ilości białka niż potrzebujesz.Na pewno wyjdziesz na diecie zdrowiej niż na śmieciowym jedzeniu.W takiej diecie stosujesz ZDROWE tłuszcze, ZDROWE węglowodany i białko, które jeszcze raz powtórzę jest budulcem mięśni w ludzkim organizmie.

Ułóż sobie dietę, wstaw do oceny to Ci skoryguje ewentualne poprawki.

mały cytat na koniec Oczko

Cytat:Białka stanowią ważny budulec Twoich mięśni ? bez nich nie możesz rosnąć i nie urośniesz. Białka dostarczają aminokwasów do budowy i utrzymania zdrowej tkanki. Twoje ciało potrzebuje 20 istotnych aminokwasów w odpowiednich ilościach, aby prawidłowo funkcjonować ? 8 z nich musi znaleźć się w Twojej diecie.

Pozdrawiam Marian


RE: Dieta białkowa. - magicmeal - 21-01-2012 13:09

No tak, pokazywałem jej tą dietę i powiedziała, że w tej diecie jest same białko. I chciałaby i ja przy okazji też bym chhciał, żeby było tam trochę więcej węglowodanów i tłuszczy. Bo tłumaczyła mi, że jak organizm dostaje samo białko to nerki nie nadążają przetwarzać i się zapychają tym białkiem.


RE: Dieta białkowa. - Marian - 21-01-2012 13:39

Podaj swoje dane oraz jaki masz typ budowy ciała.


RE: Dieta białkowa. - magicmeal - 21-01-2012 13:45

16 lat/173cm wzrostu i 65kg wagi. Mam troszkę tłuszczu w okolnicy klatki i brzucha. Dopiero zaczynam przygodę z siłownią i najpierw muszę zrobić masę, żeby potem móc rzezbic. Mam zamiar osiągnąć 75 kg


RE: Dieta białkowa. - Marian - 21-01-2012 13:46

Określ swój typ budowy ciała http://muscle-centre.pl/watek-charakterystyka-typów-budowy-ciała-mezomorfik-ektomorfik-endomorfik