Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
DT BY BARTEK16 - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Muscle-Centre for You (/dzial-muscle-centre-for-you)
+--- Dział: Dzienniki Treningowe (/dzial-dzienniki-treningowe)
+--- Wątek: DT BY BARTEK16 (/watek-dt-by-bartek16)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: DT BY BARTEK16 - Bartek16 - 20-03-2012 21:06

Z czasem zobacze jak to będzie szło


RE: DT BY BARTEK16 - DajaN - 20-03-2012 21:25

ja też pomagam sobie ławeczką ale staram się robić jak najmniejszy nacisk na nią


RE: DT BY BARTEK16 - Pietro_1 - 20-03-2012 21:28

(20-03-2012 20:57)Mr. Body napisał(a):  Wielu pewnie mnie skrytykuje i napiszę żebyś jednak się podciągał. spróbuj ćwiczenia Inverted row. Na podciąganie przyjdzie czas. Podciągaj się po 3 powt. ale nie traktuj podciągania jako ćwiczenia właściwego.

Na plecy martwy ciąg i podciąganie na drążku to najważniejsze ćwiczenia na atlasie ćwiczeń tak jest napisane. Moze fakt za wysoko się podciągam. To będę musiał załatwić sobie z ciężarem bo tak mi juz jest za lekko Uśmiech a co dopiero jak nie musze tak wysoko podciągać sieOczko Co to sie ludzie nie dowiedząOczko przy okazji. czyli przód do brody tyl do lini uszu?


RE: DT BY BARTEK16 - Zielsko - 20-03-2012 22:11

To teraz podaj mi argument który będzie zawierał informacje-dlaczego martwy ciąg to "najważniejsze" ćwiczenie na grzbiet.


RE: DT BY BARTEK16 - Lax - 20-03-2012 22:22

Podczas martwego ciągu pracuje wiele mięśnie , poza tymi które chcemy ćwiczyć czyli prostowniki grzbietu jak i inne które nie wykonują pracy podczas np ciągnięcia linek na atlasach Uśmiech. Dodatkowo angażują mięśnie stabilizujące i pomocnicze czyli dwójki i czwórki nóg + łydki Uśmiech. Poza tym angażuje w bardzo znaczącym stopniu mięśnie proste i skośne brzucha , które są równie istotne. Powoduje ogromne zwiększenie wydzielania testosteronu więc nie muszę pisać co się z tym wiążę Oczko

Jak dobrze to zinterpretujesz masz swoją odpowiedź.


RE: DT BY BARTEK16 - Zielsko - 20-03-2012 23:03

(20-03-2012 22:22)Lax napisał(a):  Dodatkowo angażują mięśnie stabilizujące i pomocnicze czyli dwójki i czwórki nóg + łydki

Błąd. Martwy ciąg głównie te części ciała angażuje.
Reszta faktów jest trafiona, ale tak na prawdę mięśnie angażowane z grzbietu nie są w takim stopniu ćwiczone aby na tym ćwiczeniu rozbudować dobrze plecy..


RE: DT BY BARTEK16 - Mr. Body - 20-03-2012 23:03

Zielsko dokładnie to samo chciałem napisać, żeby nie rozpoczynać po raz n-ty tego tematu. Martwy ciąg jest dobrym ćwiczeniem w budowaniu siły. Pietro nigdy ślepo nie wierz w to co piszę. Po prostu podciągaj się do klatki, Jest trudniej się przestawić gdy ciągle podciągało się do karku więc na pewno będzie trudniej dla ciebie.


RE: DT BY BARTEK16 - Lax - 20-03-2012 23:06

Dobra nie będę się tu kłócił , Zielsko nie chcesz nie rób martwego zobaczymy jak na tym wyjdziesz Uśmiech
Martwy to podstawa i tyle. Każdy przedstawiciel kulturystyki Ci to powie, ale cóż.


RE: DT BY BARTEK16 - BrotheR - 20-03-2012 23:33

Lax każdy "przedstawiciel" kulturystyki powie "to podstawa" wiesz dlaczego?
bo MC do podstawa podstaw, która musi być wykonywana przez początkujących aby rozwijać porządnie całe ciało równomiernie i układ
nerwowo-mięśniowy i do takich osób jest ta RADA kierowana, co lepiej stare wygi (starzy kulturyści) w swoich treningach stosują tylko i wyłącznie odmiany MC albo nie stosują go wcale bądź sporadycznie z racji, że bardzo silnie poszerza pas i talię bo mocno
angażuje mięśnie tegoż o to gorsetu mięśniowego, co niestety nie jest dobre
dla kulturystów, dlaczego? bo każdemu zależy na tym żeby mieć jak najwęższą talię, a MC to uniemożliwia, do tego MC mocno obciąża CUN (centralny układ nerwowy) co może u takiego zawodowca doprowadzić
do stagnacji lub spadków przy i tak bardzo ciężkich treningach (jeżeli myślisz, że oni trenują po 1-2h dziennie to się grubo mylisz)
MC u takich zawodowców jest wykonywane sporadycznie i wykorzystywane jako odskocznia i minicykle siłowe
czy ktoś w końcu zrozumie, że MC, WL to nie są ćwiczenia typowo kulturystyczne? ale ich odmiany i kombinacje owszem są, zacznijcie odróżniać zawodowe sporty siłowe od kulturystyki, trening StrongMana na siłowni znacznie się różni nie tylko ilością powtórzeń, seriami ale też zróżnicowaniem danych ćwiczeń
chcecie hardkorowe podciąganie się rozwijające najszersze do granic możliwości? proszę bardzo, podciągajcie się mocno wypinając klatkę w przód zachowując prostą pozycję w biodrach, jak masz drążek nad głową zmieńcie sposób tak aby przejść z podciągania się ku barkom do podciągania się ku klatce jednocześnie ją mocno wypinając i tworząc taki "łuk" z ciała, cały ten ruch będzie właśnie wyglądał jak "łuk", a jak jeszcze wam mało to na rozwój ramion klatki i grzbietu na drążku podciągnijcie się na wysokość klatki i prostujcie ramię raz prawe raz lewe przesuwając się w lewo i w prawo Uśmiech a jak jeszcze będzie mało to dołóżcie serię podciągnięcia się i "przerzutu" masy ciała w górę tak aby biodro znajdowało się na wysokości drążka i ramiona będą proste Uśmiech

Lax jeżeli, czwórki dwójki i łydki są mięśniami tylko stabilizującymi i pomocniczymi w MC to ja urodziłem się na marsie Język

mała lekcja poza tematem, jak ktoś nie zna angielskiego to niech sobie tłumaczenie ustawi, słabe ale zawsze coś:





RE: DT BY BARTEK16 - Bartek16 - 22-03-2012 19:41

[Obrazek: scaled.php?server=840&filename=c...res=medium]

[Obrazek: scaled.php?server=849&filename=c...res=medium]

Barki:
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy w siadzie 15 12 10 45 kg
- Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 15 12 10 8 kg (jedna hantelka)
- Unoszenie sztangielek w opadzie 5kg (jedna hantelka)
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4kg ( jedna hantelka)
Triceps:
- Wyciskanie sztangi wąskim uchwytem 12 12 10 45kg
- Pompki w podporze tyłem 12 12 10 20 kg
- Wyciskanie francuskie jednorącz w siadzie hantelkami 12 12 10 8kg (jedna ręka)

Dzisiaj w pompkach odwrotnych dałem mniej niż poprzednio, ale za to dodatkowo na wyciągu dopompowałem triceps.

Bonus:



[Obrazek: scaled.php?server=3&filename=wp0...res=medium]
[Obrazek: scaled.php?server=715&filename=w...res=medium]
Troche mną chwieje.