Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne
Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - Wersja do druku

+- Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne (http://muscle-centre.pl)
+-- Dział: Kulturystyka i Fitness (/dzial-kulturystyka-i-fitness)
+--- Dział: Trening dla Początkujących (/dzial-trening-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych)
+--- Wątek: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? (/watek-poprawa-szybko%C5%9Bci-i-wyskoku-w-kr%C3%B3tkim-czasie)



Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - Bartek16 - 14-02-2012 20:54

Witam wszystkich.

Za dwa tygodnie mam zawody w kosza i chce poprawić do tego czasu swoją kondycję,wyskok.

Znacie może jakiś trening który pomoże mi osiągnąć jakieś rezultaty w takim czasie ?


RE: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - bicepsik.pl - 14-02-2012 20:59

W dwa tygodnie za dużo nie da się zrobić.

Rób taki miniobwód niewiem jak u ciebie z siła wyskoku i wytrzymałością więc musisz sam dopasować. dam przykład robisz 10 przysiadów potem 10 wyskoków dosieznych potem 10 razy do każdej nogi robisz coś takiego jak byś klękał i dotykasz kolanem piety i potem 10 razy do każdej nogi to samo tylko przeskakujesz bez zatrzymywania


RE: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - Bartek16 - 14-02-2012 21:03

Siłe wyskoku mam słabą, a wytrzymałość średnią.
Treningi na siłowni dały mi wytrzymałości więcej
A ten "mini obwód" robić razem z treningiem czy np. w dni wolne ?


RE: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - DajaN - 14-02-2012 21:37

są ćwiczenia na wyskok ale można je wykonywać po 17 roku życia,bo podobno po ćwiczeniach usiąść się nie da jak się będzie porządnie ćwiczyło...
przeważnie te ćwiczenia są wykonywane z piłką i jakaś ławeczką.

Tu masz coś podobnego ;] :

http://www.youtube.com/watch?v=HMpxcaV-WtM

może cie zaciekawi Uśmiech


RE: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - Bartek16 - 14-02-2012 21:52

Ćwiczenia z tego filmiku wykonywałem jakiś rok temu amatorsko bez żadnej wiedzy a potem nie umiałem ugiąć nogi.


RE: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - DajaN - 14-02-2012 21:58

Ja tam jeszcze tego nie wykonywałem ale czytałem że dobre ćwiczenia


RE: Poprawa szybkości i wyskoku w krótkim czasie ? - Bartek16 - 14-02-2012 22:14

Może sobie zrobie taki system ćwiczeń jak będzie cieplej