Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: BCAA jak stosować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam pytanko jak stosowac BCAA kiedy i ile oczywiscie jestem na redukcji ?
Około treningowo musisz 1g/20kg masy ciała.
Jeżeli chcesz dodatkowo chronić mięśnie przed spadkami to na noc porcję i z samego rana również porcję (można je odpowiednimi dietami zastąpić).
Na noc BCAA odpada Uśmiech
Stosuj jedynie po treningu dawki od 10-20 g w zaleznosci od jakosci treningu, czasu jego trwania itd.
1g/10kg masy ciała - ja z tej szkoły Uśmiech ... a pora podania zalezy od długości treningu np.

nie dostaniesz uniwersalnej recepty Oczko

przed i w trakcie jak długi i cięzki trening ... zwykle jednak przed i po jest ok ... ale równie dobrze tylko przed...

dochodzi jeszcze kwestia czy masz dobry posilek przedtreningowy Duży uśmiech ...
IMO tyko w okolicy treningu widzę sens (ale jak BOtage pisał.. możę kwestia tego, że dobrze się je Uśmiech )
A no oczywiście 1/10 kg masy, literówka. To okołotreningowo (osobiście zalecam dzielić dawkę przed i po). Tak jak pisałem, jeżeli ktoś nie ma dobrej diety, wtedy trzeba dodatkowo chronić mięśnie.
Z mojego punktu widzenia stosowanie BCAA przed treningiem mija sie z celem.
1g/na 10kg to trochę mało wychodzi.
1g/10kg masy ciała na porcje czystych amin .. - ale to wersja minimalna sensowna IMO . wiec kwestia podejścia.. możan dać i 1,5g/10kg masy ciała

a pory stosowania BCAA .. IMO najważniejsza w trakcie treningu .. ale chwile przed rozpoczęciam/chwilę po rozpoczęciu też praktykowałem .. ale trudno określić .. aminy dały rade czy nie .. Duży uśmiech .. bardzo grząski temat ..

reszta j/w
Czy dodasz mniej, czy dodasz więcej niż np. na 1g/10kg mc to nic się nie stanie.
Ogółem powinno się stosować tak jak napisał maniak.
Ja brałbym BCAA w trakcie treningu oraz po.
Jeżeli w kapsułkach/tabletkach to cieżko podczas treningu. Jeżeli proszek to osobiście zasypuję do wody na trening i pije w trakcie. Osobiście mam BCAA z cytrulliną Fitmaxa.
BCAA możesz też pić razem z izotonikiem, także BCAA + IsoActive bardzo dobrze się sprawdza i naprawdę polecam to połączenie.
Stron: 1 2
Przekierowanie