Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Trening na poprawę wydolności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znacie jakiś system ćwiczeń na poprawę wydolności ? bo ogólnie nie jest u mnie z nią źle, ale przez ten rok może popracuje bardziej nad nią. Dzięki z góry za odp.
Mówisz że leżysz na tym etapie-polecam bieganie :-) ciężki trening ale jest on bardzo dobry pod względem poprawy wydolności,jazda na rowerze-aktywny trening inaczej ćwiczenia tlenowe pełno wpisów na ten temat jest w googlach

Powodzenia Uśmiech

Pozdrawiam ;-)
Dzięki zaraz zobaczę co tam mi wyszuka i wkleje co mniej więcej wyszukałem. Uśmiech
Najlepsza wersja na poprawę wydolności to trening amerykańskich rugbistówUśmiech
Czyli robisz przysiady
3serie po 30 powtórzeń -przerwy miedzy nimi 1,5-2minuty z wagą swojego ciężaru ciała Uśmiech

Generalnie każdy rodzaj przysiadów ma rewelacyjny wpływ na poprawę wydolności- świetnie rozwija układ sercowo-naczyniowy oraz układ oddechowy(szczególne zwiększanie pojemności płuc).

Oczywiście każdy rodzaj aktywnosci tlenowej poprawia wydolność.

Pozdrawiam M.K
Czyli tak:
Poniedziałek: 20 min szybkiej jazdy rowerem, 30 min trucht
Wtorek: 30 min trucht
Środa: 20 min szybki bieg
Czwartek:Pompki, pociąganie, 30 min trucht
Piątek:Przysiady z wagą własnego ciała , 30 min trucht

Taki rozkład będzie dla mnie dobry ? dodam że mam 181 wzrostu i 90 kg
Nawet nie musi być to szybka jazda rowerem-spokojna jazda powiedzmy 1h 3x w tygodniu


W sumie zalecam biegać wolno a długo ponieważ zwiększa Ci się pojemność minutowa serca,zwiększa się transport tlenu w krwi wpływa to bardzo pozytywnie na budowę twoich mięśni-3 razy w togodniu po 60 minut wolny bieg zapisuj sobie ile już dni biegałeś-po 3 tygodniach moze dwóch daje Ci gwarancje naprawdę dobrze rozwiniętej wydolności ale trzeba pamietać że również to zalezy od twoich warunków genetycznych,aktywności fizycznej i nnych waznych czynników-pisze by BIEGAĆ bo sam jestem biegaczem i wqidać egekty na wielkim plusie lecz nie każdy musi to robić-trening areobowy inaczej cwiczenia tlenowe tez są bardzo dobre dla wydolności PAMIĘTAJ!

Siła i bieganie daje wielki + trenowanie na siłowni,cwiczenia beztlenowe plus biegać jako aktywnośc bardzo tlenowa plus odpowiednia dieta to będziesz mistrzem-tyle

Pozdrawiam i Powodzenia :-)
Przekierowanie