Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Dieta na mase do oceny i poprawki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Moje dane
Wiek - 25
Wzrost - 193 cm
Waga - 84

8.30 - ŚNIADANIE

Omlet:
Jaja - 3 szt
Płatki Owsiane Górskie - 100 g
Kefir / Jogurt
Orzechy Włoskie - 10 g


11.30 - II ŚNIADANIE

Chleb z ziarnami dyni - 150 g
Poledwica sopocka - 100 g
Pomidor


14.30 - III ŚNIADANIE

Chleb żytni pełnoziarnisty - 150 g
Makrela - 100 g
Ogórek


17.00 - PRZEDTRENINGOWY

Ryż Biały / Makaron / Kasza Gryczana - 100 g
Piers z kurczaka smażona - 200 g
Ogórek Kwaszony


---------- TRENING ----------


PO TRENINGU

OLIMP CARBOnox - 50 g


20.30 - POTRENINGOWY

Ryż Biały / Makaron / Kasza Gryczana - 100 g
Piers z kurczaka smażona - 200 g
Sałatka


22.30 - PRZED SNEM

ser biały chudy - 150g
Orzechy nerkowca - 20g
HI-TEC PROTEIN 80 - 30 g
Polędwicę sopocką zamień na jakieś prawdziwe mięcho, daj więcej warzyw, chleba z ziarnami z dyni nie widziałem jeszcze (dlatego nie oceniam), ale ciemny żytni pełnoziarnisty z następnego posiłku jest git. HI-TEC PROTEIN 80 - 30 g z ostatniego posiłku lepiej dodaj do szejka z carbo po treningu zaraz. Białka, tłuszcze, węgle masz policzone z dodatnim bilansem?
Trochę zmodyfikowałem , może tak teraz być czy coś jeszcze jest źle ???

8.30 - ŚNIADANIE
Omlet:
Jaja - 3 szt
Płatki Owsiane Górskie - 100 g
Kefir / Jogurt
Orzechy Włoskie - 10 g
banan / ananas 3 plastry


11.30 - II ŚNIADANIE
Bułki grahamki - 150 g
Szynka z indyka - 100 g
Ser żółty - 2 platerki - 40 g
Sok marchewkowy - 250 ml

14.30 - III ŚNIADANIE
Chleb żytni pełnoziarnisty - 150 g
Makrela - 100 g
Ogórek


17.00 - PRZEDTRENINGOWY
Ryż Biały / Makaron / Kasza Gryczana - 100 g
Piers z kurczaka smażona - 200 g
Ogórek Kwaszony


---------- TRENING ----------


PO TRENINGU
OLIMP CARBOnox - 50 g
HI-TEC PROTEIN 80 - 30 g


20.30 - POTRENINGOWY
Ryż Biały / Makaron / Kasza Gryczana - 100 g
Piers z kurczaka smażona - 200 g
Sałatka


22.30 - PRZED SNEM
ser biały chudy - 150g / serek wiejski
Orzechy nerkowca - 20g

Ogólnie wyszło:
3767 kcal
B: 263 g
W:479 g
T: 78 g
Proszę o ocenę i poprawę
Wygląda to lepiej ale dla mnie mało mięsa. Szynka z indyka i inne szynki nie są niczego warte Smutny najlepiej samemu sobie szyneczke zrobić i wtedy wiesz co jesz. Unikaj smażenia najlepiej piecz lub wędź a jeśli smażyć to tylko na oliwie z oliwek bądź innych zdrowych tłuszczach.
Nie polecam smażenia na oliwie z oliwek bo ma niska temp palenia i w wysokiej temperaturze zamienia się w bardzo nie zdrowy tłuszcz. Daj na start 1g tłuszczu 4g węgli i 2,5g białka na kg masy ciała i sprawdzaj jak reagujesz na taką podaż, jak będzie masa w miejscu to podnieś węgle. Na każdego podaż kalorii działa inaczej. Warzyw im więcej tym lepiej, szczególnie zielonych, a szynek, polędwic i ogólnie wędlin unikaj bo mają w sobie dużo wody, chemii i białko sojowe. Zamiast szynki z indyka daj filet z indyka np. Białka z kasz, makaronów itp nie wliczaj do bilansu, ani węgli z warzyw. Jak będziesz podnosił węgle to małymi krokami. Smażenia unikaj jak kolega wyżej napisał, najlepiej gotowanie, albo pieczenie.
To na czym najlepiej smażyć omlet ? Na masle moze być ??? Co jakis czas bede zamieniał omlet na płatki owsiane z mlekiem lub kefirem(chyba lepszy niz mleko lub jogurt) i 3 jaja .

Gdzies czytałem ze pieczywo powinno sie jesc raz dziennie , to prawda ? a reszte dnia wcinac ryz / makaron / kasza gryczana

Dzieki 404c8 i Piter16 napewno dostosuje się do tych uwag Oczko
A czy 100 g ryżu / makaronu czy kaszy gryczanej to nie za mało jak na posiłek przedtreningowy ???
Bo kiedys jadłem te 100 g i jakos nie byłem najedzony ;/
Masło czy oliwa nadają się do krótkiego smażenia, do dłuższych daj smalec albo olej kokosowy. Z tym pieczywem to nie wiem ocb z tym raz dziennie, pilnuj tylko żeby błonnika było w normie. Jak czujesz sie głodny po przedtreningowym to spokojnie możesz dać więcej jedzenia. Na masie nie masz prawa być głodnyUśmiech
Czy dobrze będzie jeżeli zjem obiad przedtreningowy 1h przed treningiem a odżywkę przedtreningowa wypije 30min po obiedzie ???
Jak jest lepiej - pić carbo w czasie treningu czy po ??? Czy moze lepiej jest w czasie treningu pic izotoniki ???
Ja bym dał przedtreningówkę przynajmniej 50 min po jedzeniu, carbo nie musisz koniecznie używać, izotonik mozesz dac na trening. Po treningu możesz zjeść normalny posiłek (np ryż + filet) nie musi to być carbo z odżywką. Moim zdaniem zamiast w carbo lepiej inwestować w warzywa, albo minerały.
aha no dobra a 30 min przed treningiem starczy jak wypije ta przedtreningowke ?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie