Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Pojedyńcze pytania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Płeć : M
Wiek : 35
Waga : ok 78
Wzrost : 174
Cel treningowy : masa
Staż treningowy na siłowni :0
Uprawiane inne sporty : fizyczna praca
Dostęp do sprzętu : Sztangi, hantle, wyciąg
Dieta : nie ma wyliczonej ale je najwidoczniej idealnie jak na razie
Zażywane suplementy : brak
Ostatnio przerabiany plan:brak
Podnoszone ciężary: na klate ok100 MC nie robił przysiad bieda pewnie .
Chciałem zapytać odnośnie mojego brata, który plecy ma świetnie zbudowane(przynajmniej najszersze grzbietu- o prostownikach nie wiem ale prawdopodobnie też), klatke, biceps tric bardzo dobrze, ale nogi ma baaardzo słabe. Nie ćwiczył nigdy, ale pracował do tej pory ciężko fizycznie i górną część ciała ma zbudowaną lepiej niż nie jeden bywalec siłowni z kilkuletnim stażem. Nogi ma baardzo słabe co widać. Teraz moje pytanie brzmi:
Jakim planem powinien zacząć przygodę z siłownią?
Nie chodzi mi tu żeby ktoś mi rozpisywał plan tylko napiszcie jaki rodzaj treningu ma to być.
Na początek FBW dla ogólnego roztrenowania, potem niech przejdzie na zwykł split.
Skoro mówisz, że ma dobrze rozbudowaną górę, to jak pójdzie na siłownie, wyda te pieniądze na karnet, to lepiej już robić wszystko niż same nogi i do tego oczywiście się nadaje split.
Niech ułoży sobie trening, my go sprawdzimy. Przynajmniej ja bym tak robił.
Lepiej by bylo jednak zacząć od FBW przygotować wszystkie partie mięśniowe FBW jest najlepszym startem
2:1 dla FBW Uśmiech
FBW ! jak na start
No na start, tyle że są ogromne dysproporcje nogi-gora ciała. 3:1 dla FBW
To tym bardziej FBW jesli ma dysproporcje
@UP
j/w
Niech zacznie od FBW, później split. Tych proporcji nie da się w szybki sposób zniwelować. Musi zacząć po prostu trenować nogi, ale nie ma co przesadzać z intensywnością bo to nie pomoże.
Przekierowanie