Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Prawidłowy MC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Który z tych MC jest prawidłowy?



czy






?
tłumaczyłem już, każdy z nich jest dobry ale kulturystyczny to ten pełny MC,
a nie na lekko zgiętych nogach... to tak jak z przysiadem, w kulturystce półprzysiad
przynosi lepsze efekty niż pełen, a w sportach ciężarowych np olimpiady itd przysiad
jest zaliczony wtedy gdy dwugłowe dotkną łydek... i każdy jest badany, mierzone są maksymalne
zakresy ruchów dla danego zawodnika żeby zaliczyć mu próbę, tak samo jest np w wyciskopodrzucie
na zawodach Uśmiech
Witam! ja najbardziej zwracal bym uwage na to co pokazuje i mowi Jan Łuka.Na początek lapiemy tylko nachwytem po to aby wzmocnic chwyt...przechwyt nie jest nam potrzebny na etapie nowicjusza i nie na takim poziomie ciezarowym.Uczymy sie techniki...nic na sile. Napeno nie wykonujemy MC jak na 2 zalaczonym filmie gdzie widzimy jak chlop robi przeprosty,ktore sa bardzo kontuzjogenne.
dokładnie wszystkie są poprawnie wykonane Jan Łuka fajnie pokazuje wszystkie cwiczenia
Ok. A są jakieś przeciwskazania do stosowania MC "siłowego" w kulturystyce? Co do przysiadów to staram się robić pełne bo tak jest lepiej dla kolan.
przeciwwskazania? początkujący bankowo nabawi się kontuzji i będzie robił koci grzbiet Uśmiech
dla zaawansowanego nie ma przeciwwskazań, po prostu będzie mniej efektywny pod względem
sylwetkowym, wszak bardziej efektywny siłowo, ale mogą powstać dysproporcje siłowe
miedzy nogami a grzbietem...
oczywiście masz rację, pełen przysiad jest bezpieczniejszy dla kolan bo w momencie
stykania łydek z dwugłowymi ud stawy są odciążone, ciężar spada na miednice znacznie mocniejszą Uśmiech
wszak lepsze rezultaty w rozbudowie czworogłowych ud dają półprzysiady, no tylko trzeba się liczyć
z tym, że kolana dostają po dupie...
dodam od siebie ze jak przyłozyłem sie do MC . stopniowo wzrastała siła na klatkie , barki , przysiad
na klate to nie bardzo Duży uśmiech ale na przysiad na pewno
Czyli nie ma w tym nic złego jak na prostowniki w FBW mam MC "siłowy"? Technikę mam opanowaną dobrze w tym siłowym, a tego kulturystycznego jeszcze nie próbowałem.
nie ma nic w tym złego jeżeli trenujesz pod wyniki siłowe a nie sylwetkowe Uśmiech
spróbuj niżej zejść nogami i ciągnąć nogami jak najdłużej tak jak na filmiku,
poczujesz na pewno miażdżącą różnicę Uśmiech i będziesz musiał kg zmniejszyć zapewne
Stron: 1 2
Przekierowanie