Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Jaka dieta?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam 15 lat 173cm i ważę 65kg. Wczoraj kupiliśmy z kumplem podstawowy sprzęt na siłownię. Ławeczkę,hantelki gryfy łamany i prosty. I mamy zamiar się rzeźbić.Na siłownię możemy chodzić codziennie, ale ustaliliśmy sobie, że będziemy chodzić 4 razy w tygodniu. Nie wiemy co robić , ani jakiej diety przestrzegać. Powie ktoś, co mamy robić od podstaw?
Zapraszam do lektury:

http://muscle-centre.pl/watek-dieta-na-m...e-rozpiski

http://muscle-centre.pl/watek-podstawowe...y-tłuszcze

Jak zdecydujesz się, na prowadzenie diety, to ułóż sobie podobną do tych w temacie z przykładowymi i daj do oceny. Jak będziesz miał pytania/wątpliwości to śmiało pytaj.

Pozdrawiam Marian
Przepraszam, że tak pytam, ale czy musi być to tak punktualnie i wszystko tak samo jak na tej diecie? Bo ja chodzę do szkoły, i ten posiłek o 10:30 to chyba nie mógłby być spełniony... Jeszcze mam parę pytań. Przez ile mam tak mniej więcej robić tą dietę, jak mam ćwiczyć? I jeszcze jedno. Jak rano są te jaja kurze. Jak mam je jeść? Na surowo ?
Godziny są podane orientacyjnie. Każdy może je modyfikować pod siebie, ważne by jeść co 3-4h (to już maksymalny odstęp czasu). Hmm... jeśli myślisz poważnie o treningach i dobrej sylwetce to dietę powinno się trzymać przez dłuższy okres czasu.Nie napiszę, że cały czas, ale takie są realia. Chcąc coś osiągnąć w tym sporcie trzeba dobrze jeść.Jajek nie jedz surowych, ugotuj sobie, albo najnormalniej w świecie zrób jajecznice. Dietę można modyfikować na różne sposoby. Jak trochę się zorientujesz w temacie to zobaczysz, że to może być przyjemne i smaczne.

Pozdrawiam Marian
Nie musi, przyzwyczaj swój organizm do zdrowych produktów. Poprostu trzymaj się hasła JEM ZDROWO! i tyle. Wyskoczysz na głęboką wode a po tygodniu odechce ci się. Jajka jedz pod jaka postacią lubisz, ja robie różnie na miekko, na twardo, omlet z płatkami owsianymi.
No dobrze. Ale jak bd się stosował do diety. To ile mam nabrać tej masy, abym mógł się rzeźbić? I jakie mam ciężary dźwigać? 50-60% maksymalnego ciężaru i w powtórzeniach, czy jak najwięcej ciężaru i mało powtórzeń? I czy przy rzezbieniu jest taka sama dieta, czy inna?
Kolego, do rzeźbienia jak już wspomniałem daleka droga.Dieta nie zaleje Cię tłuszczem tylko nabierzesz mięśni także uwierz, odechce Ci się tego rzeźbienia. Porady na temat treningu nie w tym dziale.

Pozdrawiam Marian
Ok czyli wychodzi na to że bez diety niczego nie da się zrobić. To to chyba trzeba będzie od tego zacząć. Dziękuję wszystkim
Polecamy się na przyszłość. Oczko
Dieta + odżywki typu gainery, białka w celu uzupełnienia diety, ale pamiętaj, że na samych odżywkach nie przybierzesz na masie.
Masz dobrą michę + trening = sukces. Część z użytkowników, nie koniecznie naszego forum, bo jeszcze takiego nie spotkałem myśli, że bez diety da radę siebie wyrzeźbić. Pamiętaj, że sukces tkwi tylko i wyłącznie w diecie + motywacja do ćwiczeń.
Z resztą nie ma co tu mówić dużo. Ułóż sobie dietę i daj nam do sprawdzenia. W razie problemów, pomożemy ci ją zmodyfikować.
Przekierowanie