Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: Barki problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Mam problem z barkami bo nie chcą mi wogóle ruszyć. Co według was lepiej buduje barki wyciskanie sztangielek bokiem czy wyciskanie z za glowy na suwnicy?
Aha mój trening wygląda aktualnie tak:



- podciągnie sztangi do brody
- unoszenie ramion ze sztangielkami na boki w gore w opadzie tułowia
- szrugsy ze sztanga
Gdzie ten plan treningowy ? Przy takim podejściu nie ma się co dziwić że nie rosną. Poczytaj i ułóż dobry plan
To jest mój trening na barki. Jakie zmiany radzicie ?
Na barki rob duża ilość powtórzeń 20-30!!!
Faza ekscentryczna 2x wolniej niż koncentryczna.
Cw:
Wyciskanie sztangi z przud w siadzie
Unoszene sztangielek na boki( w dolnej fazie ruchu kiedy masz opuszczone ramiona, ma byc przyspieszenei ruchu, a nie ze trzymasz ręce w"zwisie"i odpoczywasz.
Unoszenei sztangielek pzred siebie (j/w)
20-30 pow !? , zarty czy jakUśmiech , michał.k po czym stwierdzasz ze dlaniego bedzie takie dobre rozwiązanie ?
-czy ktos zapytał autora jak długo cwiczy
- czy ktos zapytal jak wyglada dieta
- czy ktos zapytal jakie suple szama ???????????????? dajecie odpowiedzi nie znając nawet podstaw autora!!?? ,
PANMUS odpowiedz na te pytania pozniej ci cos zaradze pozdro...
Bo to najczęstszy błąd jaki popełniają poczatkujacy robią za malo powtózreń, skad wiem że to poczatkujacy? Bo widze to po planie. Dlaczego 20-30 powtórzeń, bo u niego jest słabo rozbudowany ukł. krwionosny obrebie takanki mięsniowej, tobie wystarczy mniej powtózreń bo masz wiekszy staz i spryt zeby spompować miesien zauazmy 12 powtózreniami, u niego to wyglada inaczej i dlatego musi robic dużo powtórzen.(zreszta i to ma swoje plusy)

Juz kiedyś pytałem na forach o diete o suple, to dostaweł uwagi od innych że od tego są wŁAsciwe działy, a pytajacy był obużony że nie chce mu pomóc w jego problemie, tylko zajmuje sie innymi sprawami.

PS. pzreciez wiesz że nigdy nie odpsuje bez sensownie, wszystko jest przemyslane Język
Popieram to co napisał Michał, 15 wzwyż powtórzeń.
sory ale 20-30 powt to mieszanie powietrza na siłce nie trening

Barki to przede wszystkim duże obciążenie

Unoszenie sztangi przodem siedząc 10/8/8/6
Wyciskanie sztangi siedząc 10/8/8/6
Unoszenie hantli bokiem siedząc 4x8
Unoszenie hantli bokiem leżąc na ławce skos 4x8

Ale za zwyczaj jak nie rośnie to nie ma z czego bo dieta kuleje tu też zrób weryfikacje
Jak masz dietkę to skopiuj i wrzuć obluka się


Uzupełnij chociaż podstawowe dane w profilu bo nie wiemy czy masz 15 czy 70 lat ..........
(17-02-2012 14:48)bicepsik.pl napisał(a): [ -> ]sory ale 20-30 powt to mieszanie powietrza na siłce nie trening

Barki to przede wszystkim duże obciążenie

Pierwszy raz widzę żeby kto kolwiek zalecał duże obciazania na barki <szok>

W takim razie wykonaj sobie te 30 powtórzeń z wolną fazą ekscentryczną.

Im więcej krwi przetłaczasz przez mięsięń w danym czasie tym lepsze warunki stwazasz im do wzrostu.
Zresztą zrób sobie 10 powtórzeń na duzym obciazeniu i przedstaw sowje odczucia
Zrób 30 tak jak ja napsiałem wyzej i przedstaw sowje odczucia

Dla mnie zdecydowanie nie ma porównania:
chce rozerwać mięsień, mega pieczenia w wew. miesnia, zachowana poprawna technika itd.


... Język
bicepsik masz jakieś uzasadnienie swojej rady? barki najczęściej ulegają kontuzji przy dużych obciążeniach Uśmiech
a najważniejsze to, że składają się w większości z włókien wolnokurczliwych, czyli tych, które
głównie reagują na dużą ilość powtórzeń to druga z rzeczy, która za tym przemawia.
trzecia jest taka jaką Kwachu napisał, osoba początkująca musi wyrobić w sobie "nawyk" ruchu,
utworzyć nowe naczynia krwionośne i połączenia nerwowe.
prawdą jest też to, że z w miarę rozwoju całego ciała przez trening na siłowni,
ta ilość powtórzeń będzie się zmieniać bo wszystko inne też ulega zmianom Uśmiech
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie