Muscle-Centre.pl | Forum Kulturystyczne

Pełna wersja: insulina,trening powyzej 1,5h,katabolizm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Duzo slyszalem ze jedzenie weglowodanow w czasie treningu wywołuje niepotrzebny wyrzut insuliny.
To ja sie pytam co w tym złego ?

Mam trening powyzej 1,5h potrzebuje weglowodanow w trakcie treningu zeby zatrzymac katabolizm.

Czy moge jesc w trakcie treningu ?
Chodzi Ci pewnie o indeks glikemiczny , czyli jakim stopniu wzrośnie stężenie glukozy we krewi po zjedzeniu danego posiłku. , przez co wzrośnie również poziom insuliny. Jeśli to tylko i wyłącznie trening czysto siłowy , pij wodę , ewentualnie jakiś izotonik. Jak coś więcej typu aero/interwały kup BCAA i masz problem z głowy Uśmiech
powiem inaczej..po zjedzeniu banana w trakcie treningu(siłowy) wzrosnie mi poziom insuliny, czy to jest cos złego ? booo kilka osob mi powiedziało że nie moge nic jesc w trakcie treningu bo poziom insuliny wzrośnie...wiec ja sie pytam co w tym zlego ze mi wzrosnie ten poziom insuliny.?
uwazam ze to nic zlego ,ale pewna osoba twierdzi mocno ze to cos zzłłeeggoo...

Pije wode, bcaa,izotonik, przedtreningowke

ale to za mało ..musze dołożyc weglowodany w czasie treningu(dlugie sa i chce zatrzymac zbyt duzy katabolizm) ale znow wracamy do jedzenia w czasie treningu i tej nieszczesnej insuliny.
nie ma nic w tym złego, tylko zamiast jeść lepiej jak wypijesz shejka Uśmiech
bardziej Ci to przysłuży podczas treningu jak będziesz go popijał tak jak wodę, ja tak piję
Carbo od niedawna i sobie bardzo chwalę, różnica w treningu jest zauważalna, naładowanie
mięśni też jest odczuwalne Uśmiech
kulturyści dopingują się na insulinie i mają zwiększony jej poziom, robią na tym "masę",
czy im powie Twój kolega, że źle robią?
najpierw niech Twój kolega poda dobre argumenty dlaczego nie warto pić węgli na treningu Uśmiech
Trening ma działać katabolicznie? Wiec po co chcesz blokowac katabolzim?
Zupełnie nie rozumie, jaki to ma sens? na pewno już do tego nie nadaje sie Carbo, bardziej skłaniał bym sie ku BCAA która chroni błony komórkwe np; lizosomow przed wyciekiem enzymów protolitycznych(kaplaina i katapesyna) które niszczą komorkę. czyli ma dzialanie antykataboliczne.

Stosowanie Carbo ma sesn kiedy prowadzisz treningi bardzo ciezkie(czyli oparte na pzrysaidacz/MC.podrzutach itd.)
Zwykły bywalec siłowni nie wypala nawet 50% glikogenu, wiec stosowanie nie ma większego sensu.
michal.k to rowniez zalezy od zakresu powtorzen
(06-02-2012 20:37)PKR_duma napisał(a): [ -> ]michal.k to rowniez zalezy od zakresu powtorzen

zgadza się Uśmiech
2,5h naprawde ostrej zapierdzielanki...
bcaa juz popijam w czasie a co z tym carbo ? moge czy jednak nie moge ? co bedzie lepiej ? dołozyc carbo ?
Pytanie po co tak długi trening? Sprawdzając twój dziennik, radze Ci robić treningi max godzina plus skupić się bardziej nad dietą, bo jedzenie 4-5 posiłków to średnio wygląda. Suplementy zbędne, bez prawidłowego żywienia.
dlaczego ? po treningu 1 godzinnym nawet na maksymalnym spieciu mieśnia danej parti nie czuje ją na nastepny dzien. Nie czuje doomsow..tak jakbym nic nie cwiczył..
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie